Soğuk ve Yağışlı Havalar Geliyor

         Kırşehir ve çevresi, bugünden itibaren serin ve yağışlı havanın etkisi altına girdi ve hava sıcaklığında önemli düşüş görüldü. Kırşehirliler hava sıcaklığının çok ­5 ile ­10 arasında olması halinde meyve ağaçlarını soğuk vurmasından endişe etmeye başladılar.
         Kırşehir Meteoroloji İl Müdürlüğü'nden edinilen bilgilere göre, Türkiye, yarın sabah saatlerinden itibaren kuzeybatı bölgelerden başlayarak yağışlı havanın ardından da serin havanın etkisine girecek. Hava sıcaklıkları cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak hafta sonunda yurdun kuzey, iç ve batı bölgelerinde hissedilir düzeyde (6?12 derece) azalacak ve mevsim normalleri altında seyredecek.
         Kırşehirlilerin kışlıklarını giymelerini ve şemsiyelerini yanında bulundurmaları istenirken, Kırşehir’de cuma günü görülen yağışların, bugünden itibaren kuvvetli olması bekleniyor. Kırşehir’de 23 Nisan
Pazar günü de yağışın devam edeceği tahmin ediliyor.
         Öte yandan Kırşehir Meteoroloji İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada Kırşehir için kuvvetli rüzgar ve yer yer fırtına uyarısı yapıldı. Rüzgar ve yer yer fırtınanın saatteki hızının yer yer 60 ila 80 kilometreye ulaşacağı tahmin ediliyor.
         Vatandaşların, meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, ulaşımda aksama, soba ve doğalgaz kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmesi gibi durumlara karşı tedbirli olması gerekiyor.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR