Kavruluyoruz!

        Kırşehir'de mevsim normallerinin üzerinde seyir eden hava sıcaklığının, yarından itibaren etkisini kaybedeceği açıklandı.
         Haziran ayının son haftasını mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla geçiren Türkiye, 1 Temmuz tarihi itibariyle Kuzey Afrika üzerinden gelen yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine girdi. Kırşehir'deki sıcaklıklarda ise, geçen yıllara göre, 8-10 derecelik artış olacağı tahmin ediliyor. 
         Kırşehir'de hafta sonunda etkili olan hava sıcaklığının bugün ve yarın da etkisini sürdüreceği ve sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkacağının tahmin edildiği açıklandı.
         Kırşehir Meteoroloji İl Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, geçen hafta sıcaklığın mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla bazı il ve ilçelerde "uzun yıllar en yüksek sıcaklık değerleri"nin görüldüğü ortaya çıktı. Antalya'da hava sıcaklığı 49 dereceyi bularak ile son 60 yılın rekorunu kırdı. Kırşehir'de ise sıcaklıklar 38 derece civarında ölçüldü.
         Sıcak hava dalgasının bugünden itibaren batı bölgelerinde, salı günü de Kırşehir ile birlikte iç bölgelerinde ve hafta ortasında ise doğu bölgelerinde etkisini kaybedeceği ve sıcaklıkların mevsim normallerine döneceği bildirildi.
         Aşırı yüksek sıcaklığın neden olabileceği olumsuzluklara karşı yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar başta olmak üzere vatandaşların güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatlerinde güneş ışınlarına direkt maruz kalmamaları hususunda dikkatli olmaları, sıcaktan korunmak için gerekli önlemleri almaları istendi.
 
 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR