Serin Hava Müjdesi!

     Kırşehir Meteoroloji İl Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, önceki gün Çiçekdağı'nda 38,8 derecelik ve Merkez İlçe'de 38,5 derecelik sıcaklığın ölçüldüğünü belirterek, "Kavurucu Afrika sıcakları yurt genelinde etkisini göstermeye devam ederken, Kırşehir'de Pazartesi günü sıcaklık Çiçekdağı'nda 38,8 derece, Merkez İlçe'de ise 38,5 derece olarak ölçüldü. Kırşehir, son yılların en sıcak günlerinden birini yaşadı. Kırşehir'de sıcaklık rekoru 40,2 olarak ölçülmüştü. Rekoru yakalayamadık. Sıcaklıklar, bugünden itibaren 8-10 derece arasında düşüş gösterecek ve Kırşehir'de serin havalı günler yaşanacak" dedi.
     Ramazan ayının çıkmasıyla yurdu etkisi altına alan Afrika sıcağı, Kırşehir’de de etkisini göstermeye devam ederken, yüksek hava sıcaklığı ve nemle karşılaşan Kırşehirli vatandaşlar saklanacak serin bir yer aramaya başladı. Pazartesi günü Kırşehir’de termometreler 38,5 dereceyi gösterdi. Nemle birlikte hissedilen sıcaklığın 40 dereceyi bulması üzerine uzmanlar, "Bu yıl sıcaklıklar mevsim normallerinin 12-13 derece üzerinde seyrediyor. Şu anda Kırşehir ve çevresindeki sıcaklık 40 dereceyi geçti. Özellikle yaşlılar ve çocuklar öğle saatlerinde dışarı çıkmasın. Herkes bol bol sıvı tüketsin. Dışarı çıkmak zorunda olanlar ise mutlaka şemsiye kullansın" uyarısında bulundular.
         Kırşehir Meteoroloji İl Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, bugünden itibaren Kırşehir ve ilçelerinde hava sıcaklıklarının 30 derece civarında olacağını ve kuzey rüzgarlarının etkisiyle de havanın serinleyeceğini açıkladı.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR