Sıcaklıklar Mevsim Normallerinde

        Kırşehir Meteoroloji İl Müdürü Ahmet Seyit  Yıldız, Kırşehir ile birlikte İç Anadolu Bölgesi'nin bazı illerinde, serin ve yağışlı havanın etkisini kaybetmesiyle sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye başladığını ve hafta sonu itibariyle meydana gelecek düşüşlerle sıcaklıkların mevsim normallerinde olacağını açıkladı.
       Seyit Ahmet Yıldız, yaptığı açıklamada, bölgede bugünden itibaren sıcaklıkların mevsim normalleri düzeyine ineceğini ve Kırşehir ile çevresinde sıcaklıkların 30-31 derece civarında olacağını bildirdi.  Bölgenin hafta başından itibaren serin ve yağışlı havanın etkisinden çıktığını ve Perşembe ve Cuma günleri sıcaklıkların 36 dereceye yaklaştığını dile getiren Kırşehir Meteoroloji İl Müdürü Seyit Ahmet Yıldız şöyle devam etti: "Kırşehir ve çevresi ile birlikte kuvvetli yağışlar, hava sıcaklığının azalmasına ve 4 ila 8 derece düşerek normallerin altına düşmesinden sonra Perşembe ve Cuma günü, Kırşehir'de hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıktı. Hava sıcaklığı hafta sonu mevsim normallerinde seyredecek.
        Cumartesi gününden itibaren sıcaklıklar 30-13 derece civarında olacak. Kırşehir ve çevresinde yağış beklemiyoruz. Kırşehir'de Temmuz'un ilk yarısında gündüz sıcaklıkları mevsim normallerinin 3 derece, gece sıcaklıkları ise 1 derece üzerinde gerçekleşti. Yağış miktarı ise normallerin altında kaldı. Cumartesi 30 derece, Pazar günü 31 derece olacak. Periyot boyunca rüzgarın kuzeyden orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.”

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR