Yüksek Sıcaklık Uyarısı

         Kırşehir Meteoroloji İl Müdürü Ahmet Seyit Yıldız, Kırşehir ile birlikte Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6-7 derece üzerine çıktığını belirterek, vatandaşların zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları uyarısında bulundu.
         Kırşehir Meteoroloji Müdürü Yıldız, yaptığı açıklamada, "Türkiye'deki aşırı sıcaklar hafta sonuna kadar Kırşehir ile birlikte tüm illerde devam edecek. Kırşehir ve çevresinde de sıcak etkili olurken, birçok hastalığı da tetikleyebilir. Vatandaşlarımız zorunlu olmadıkça dışarı çıkmasınlar. Çıkacaksalar da açık renk ve bol elbiseler giymeyi tercih etmeliler. Susuz kalmamaya dikkat edilmeli. Vücutla elbise arasında hava boşluğu olmalı. Şapkasız ve gözlüksüz kesinlikle dışarı çıkılmamalıdır" dedi.
         Ahmet Seyit Yıldız, gelecek hafta ise hava sıcaklığının 4-5 derece düşeceğini aktararak, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Türkiye geneliyle birlikte Kırşehir ve çevresinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 6-7 derece üzerine çıktı. Hava sıcaklığı Türkiye genelinde bunaltıcı boyutlara ulaştı.  Nemle birlikte hissedilen sıcaklık daha da artıyor" dedi.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR