Mobil Uygulama Meclis Üyelerine Tanıtıldı

         Kırşehir Meteoroloji Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, Kasım Ayı İl Genel Meclis Toplantısı'nda Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün akıllı cihazlar için geliştirdiği hava durumu uygulamasını tanıttı.
         İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantısının 64’üncü birleşiminde gündem maddelerini, Açılış ve yoklama, Önceki birleşim karar özetinin meclis bilgisine sunulması, Merkez İlçe'ye bağlı Kalankaldı köyünde idarece düzenlenmiş ve terk talebinde bulunulmuş 2016/4 ruhsat numaralı jeotermal arama ruhsatlı kuyunun, ihale yoluyla aramalara açılması ve ihale tarihinin belirlenmesi için İl Encümenine yetki verilmesi, Gündem dışı konuşmalar dilek ve temenniler oluşturdu.
         Bütçe görüşmelerinin ardından Meteoroloji İl Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, akıllı cihazlar için geliştirilen mobil uygulama sayesinde kullanıcılara günlük hayatta kolaylıklar sağladığını belirtti.
         İl Müdürü Yıldız, “Günümüzde milyonlarca kişinin kullandığı akıllı telefon ve tabletler sayesinde, günlük hayat oldukça kolaylaştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından akıllı cihazlar için geliştirilen mobil uygulama sayesinde, vatandaşların hava durumunun yanı sıra birçok bilgiye ulaşabilecek” dedi.
         İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, meclis üyeleri bilgilendirdiği için Kırşehir Meteoroloji Müdürü Seyit Ahmet Yıldız’a teşekkürlerini iletti.
  


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR