BİL Kolejleri`nde Görkemli Açılış!

                  İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük, ülkemizin sayılı özel okullarından olan BİL Kolejleri Kırşehir Kampüsü'nün törensel açılışına Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Aydın, Milli Eğitim Bakanlığı Genel Müdürleri, Milletvekili Mikail Arslan, Vali Vekili Adnan Kayık, Belediye Başkan Vekili Veli Şahin, Mucur Kaymakamı Kaya Çelik, Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Çiçekdağı Kaymakamı Nurbaki Yalçın, Boztepe Kaymakamı Sedat Özdemir, Akçakent Kaymakamı Serhat Doğan, Kırşehir Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutan Vekili Seyit Ali Aslan, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, Kırşehir Müftü Vekili Osman Bayram Latifoğlu, Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürü Metin Alpaslan, Kırşehir Çevre ve Şehircilik Müdürü Necmettin Şeker, Tapu Sicil Müdürü Ahmet Çoban, Kadastro Müdürü Hasan Demirci, Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir, Kırşehir Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Şinasi Kaya, Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, Askerlik Şube Başkanı Per. Yzb. Harun Ağaç, Kırşehir Orman İşletme Müdürü Reşat Karaca, Kırşehir Meteoroloji Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, Kırşehir Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, PTT Başmüdürü Mehmet Kani Gümüşoğlu, banka müdürleri, oda başkanları, siyasi parti temsilcileri, öğrenci velileri ve davetliler katıldı.
         İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Aydın ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem açılış töreninde yaptıkları konuşmalarda özel okulların önemine dikkat çektiler ve BİL Kolejleri Kırşehir Kampüsü'nün Kırşehir'e ve ülkemize hayırlı olmasını dilediler.
         Açılış töreninde konuşan  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Ahilik kültürünün, kardeşliğin merkezi, sanat, kültür merkezi, Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş’ın memleketi Kırşehir’de bulunmaktan ve böylesine güzel bir okulun açılışında yer almaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.
         BİL Koleji Kırşehir Kampüsü'nün eğitim hayatı boyunca, tüm eğitim camiasını gururlandıracak başarılara imza atacağına inandığını belirten Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, “Bu değerli eğitim kurumunu ülkemize kazandıranlara teşekkür ediyorum. Devlet okullarının nitelik ve nicelik olarak gelişmelerinin yanında özel sektör eliyle açılan böyle güzel okullarımızın da arttırılması ile birlikte gelecek nesillerimizin alacağı eğitim kalitesinin her geçen gün çok daha iyi noktalara geleceğini düşünüyorum. İnanıyoruz ki devletimiz güçlendikçe özel sektörümüz de her alanda güçlenecektir. Kamu ve özel sektör el ele verip gayret gösterdikçe ülkemizin geleceği çok daha parlak, çok daha güzel olacaktır. Devlet okullarımızda ve özel okullarda vereceğimiz kaliteli eğitimler öğrencilerimizi 21. yüzyılın gerektirdiği temel özelliklere sahip bireyler olarak yetiştirerek evlatlarımızın yeteneklerine uygun modern ve bilimsel eğitim vermek istiyoruz” dedi.
         BİL Koleji Kırşehir Kampüsü'nün açılış töreni, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Vali Vekili Adnan Kayık, Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan ve diğer protokol üyeleri tarafından okulun açılması ile sona erdi.
 
 
 Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR