"Görevini özveri ile yapan basın mensuplarının bayramını kutluyorum"

          AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Kendirli mesajında şu ifadelere yer verdi: "Demokratik bir hukuk devletinin olmazsa olmazları arasında olan basın mensuplarımız, ülkedeki fikir ve düşünce özgürlüğünün geliştirilmesinde de etkin bir role sahiptirler. Haberlerin yanlı olmadan, doğru bir şekilde kitle iletişim araçlarından ulaştırılmasında gece-gündüz çalışan siz değerli basın mensuplarımızın kıymeti büyüktür. 
            Ülkemiz medyası, özellikle 15 Temmuz gecesinde eşsiz bir duruş göstermiştir. Herhangi zaman sınırlaması olmadan, konforlu bir yaşamı bir kenara bırakarak hayatlarını gerçekleri aydınlatmaya adayan basın mensuplarının 15 Temmuz gecesinde kararlı bir şekilde milli iradenin yanında yer aldıkları da tarih boyunca unutulmayacaktır. 
            Gazetecilerimiz 15 Temmuz gecesi getirilmeye çalışılan karanlığa karşı, onurlu bir tavır göstererek milli iradenin yanında kalarak kesintisiz yayınlarına devam etmiştir. Halkımızın meydanlardaki onurlu mücadelesini, kalemiyle, yayınıyla ve asla unutmayacağımız Mustafa Cambaz gibi canıyla veren değerli basın mensuplarımızı her zaman şükranla anacağız. O gece yaşanan tarihi demokrasi mücadelesini karelere, videolara döken, haberleştiren ve milli ve dünya hafızasına not düşen bu mesleğin her bir mensubu takdire şayandır.
Bu duygu ve düşüncelerle basında sansürün kaldırılışının yıldönümünde, başta ilimizde göre yapmakta olan değerli basın mensuplarım olmak üzere tüm basın mensuplarımızın çalışmalarında başarılar dilerim. Görevlerini yerine getirirken hayatını kaybeden değerli basın çalışanlarını saygıyla anarken, basın camiamızın tüm mensuplarını en içten dileklerimle bir kez daha 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlarım."
 

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR