Okul Yolu Mu Köy Yolu Mu!

            Kırşehir merkez Sosyal Bilimler Lisesi'ne giden öğrencilerin hali perim perişan. Nedeni ise hala yapılamayan yol. Dolmuşun çıkmadığı, sokak hayvanlarının özellikle sabahın erken saatlerinde buralarda gezinmesi öğrencileri de velileri de korkutuyor. 
/Resimler/Editor/images/k%C4%B1r%C5%9Fehir%20haberleri.jpg
           Geleceğimiz diye bahsettiğimiz öğrencilere gerekli özenin gösterilmemesi de ayrı bir nokta. 26 Öğretmen, 1 rehber öğretmen ve 403 öğrencinin geleceği aydınlatmak için arşınladığı bu yolda ışıklandırmanın olmaması ve yolların bozuk olması nedeniyle toplu taşıma araçlarının girememesi öğrencilerin perişanlığını kat be kat artırıyor. Gelenekten geleceğe giden yolda ülkesi için dünyayla yarışan; vatan, millet, bayrak sevgisiyle donanmış; geleceği şekillendirebilecek bireyler yetiştiren üstün nitelikli bir Sosyal Bilimler Lisesi olmak vizyonu ile Kırşehir'e kazandırılan ve Geçmişiyle geleceği arasında sağlam köprüler kurarak tarihinden aldığı güçle geleceğe koşan; Türkiye´ye ve Türkçeye sahip çıkan, onu bilim ve teknik haline getirebilecek ilmi ve akademik donanımda olan; iki yabancı dili üst seviyede öğrenen; milli kültüründen kopmadan çağdaşlaşan; ahlaken, ruhen, zihnen, bedenen olgunlaşmış; Türkiye sevdalısı bilinçli nesiller yetiştirmek misyonunu üstlenen bu okulun yolunun içler acısı durumda olması nedeniyle öğrenciler ne geleceğe umutla bakabiliyor ne de korkmadan okula gidebiliyor.
/Resimler/Editor/images/k%C4%B1r%C5%9Fehir.jpg
           Özellikle kış aylarında yaşanan yağış nedeniyle çamur deryasına dönen bu yolun biran önce günümüz teknolojisine uygun hale getirilmesini isteyen öğrenciler ve veliler yetkililere sesini duyurmaya çalışıyorlar. 
KOP ve TÜBİTAK'a birçok bilimsel proje üreten bu öğrencilerin sesini duymayan yetkililerin ise kış ayları gelmeden bu konuda çözüm üretmesi bekleniyor. 
VELİLER KORKUYOR!
            Sabah saatlerinde metrelerce bozuk yolu arşınlamak zorunda kalan öğrencilere elbette sokak hayvanları da eşlik ediyor. Geçtiğimiz yıl Kırşehir'de yaşanan 'Sokak hayvanları öğrenciye saldırdı' durumunun kendi çocuklarının da başına gelmemesini isteyen veliler bu noktada yetkililere veryansın ettiler. Çocuklarını okulun içerisine girene kadar takip etmek zorunda kaldıklarını ancak okula evi uzak olan öğrencilerin de korku içerisinde koşar adımlarla okula girmeye çalıştıklarını ifade eden veliler öğrencilerin disiplinsizlik içinde yani üstleri başları, okul formaları, ayakkabılarının toz ve çamura bulanmış şekilde eğitim öğretime başladıklarını dile getirdiler.
/Resimler/Editor/images/sosyal%20bilimler.jpg
             Toplu taşıma araçlarının da minnet ve rica ile okula yakın yerlerde öğrencileri bıraktığını kaydeden veliler, "Disiplinli bir okul olmasına rağmen bu konuda yolların bozuk oluşu ve aydınlatmanın yetersiz olması çocuklarımızın da geleceğini köreltiyor. Hangi yılda yaşıyoruz gerçekten kendi kendimize sorar hale geldik. Bu yolların biran önce yapılmasını ve yetkililerin bu hususta duyarlı davranmasını bekliyoruz. Bizler çocuklarımızı korku içerisinde üstü başı toz ve çamura bulanmış bir şekilde okula göndermek istemiyoruz. Lütfen herkes görevini yapsın!" dediler. 
 

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR