Sosyal Bilimler Lisesi yolu asfalta kavuştu!

             Çınar Kırşehir Gazetesi'nin 25 Ekim Cuma tarih ve 1218 sayılı gazetesinde yer verdiği 'Okul Yolu Mu, Köy Yolu Mu?" başlıklı habere istinaden harekete geçen yetkililer Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi'nin okul yolunda asfaltlama çalışmaları gerçekleştirdiler. 
            Dolmuşun çıkmadığı, sokak hayvanlarının özellikle sabahın erken saatlerinde buralarda gezinmesi öğrencileri de velileri korkuturken 26 Öğretmen, 1 rehber öğretmen ve 403 öğrencinin geleceği aydınlatmak için arşınladığı bu yolda ışıklandırmanın olmaması ve yolların bozuk olması nedeniyle toplu taşıma araçlarının girememesi öğrencilerin perişanlığını kat be kat artırmıştı. 
          Bu noktada harekete geçen Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu öğrencilerin ve velilerin sesini Çınar Kırşehir Haber Merkezi aracılığıyla duydu ve gereken çalışmaları gerçekleştirdi. Bilindiği gibi 25 ekim tarihli gazetemizde de aktardığımız üzere sabah saatlerinde metrelerce bozuk yolu arşınlamak zorunda kalan öğrencilere elbette sokak hayvanları da eşlik ediyordu. Geçtiğimiz yıl Kırşehir'de yaşanan 'Sokak hayvanları öğrenciye saldırdı' durumunun kendi çocuklarının da başına gelmemesini isteyen veliler bu noktada yetkililere veryansın etmişler, çocuklarını okulun içerisine girene kadar takip etmek zorunda kaldıklarını ancak okula evi uzak olan öğrencilerin de korku içerisinde koşar adımlarla okula girmeye çalıştıklarını ifade etmişlerdi. Veliler öğrencilerin disiplinsizlik içinde yani üstleri başları, okul formaları, ayakkabılarının toz ve çamura bulanmış şekilde eğitim öğretime başladıklarını dile getirmişlerdi. Kırşehir Belediyesi de Kervansaray Mahallesi, Sosyal Bilimler Lisesi önüne asfalt serimi gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Ekicioğlu, “Belediye olarak şehrin pek çok noktasında çalışmalar sürdürüyoruz,  Kervansaray Mahallesi Sosyal Bilimler Lisesinin önüne asfalt serim çalışmalarını gerçekleştirdik. Mahallede ikamet eden vatandaşlarımız ve Sosyal Bilim Lisesinde okuyan çocuklarımız artık rahat edecekler. Gerek mahalle sakinleri gerekse okula gelip giden  öğretmen ve öğrencilerimiz okula ve mahalleye rahat gidip gelecekler. Belediye ekiplerimiz ayrıca, yol bakım ve onarım hizmetleri çerçevesinde belediyemizin yetki alanı içerisinde bulunan yolların bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştirmektedir. İlimizde belediyemiz tarafından yürütülen yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları kapsamında, asfalt ve kilit parke yolları bozulan kısımlarının onarılması; stabilize yolların bozulan kısımlarının onarılması, genişletilmesi çalışmaları yürütüyoruz" dedi. 
Çınar Kırşehir Gazetesi olarak Ekicioğlu'na teşekkür ediyoruz. 

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR