10 Parmağında 10 Marifet!

Son yıllarda sporda elde ettiği başarılarla adını ülke gündemine oturtan ve son olarak eğitimcilerin futsalda aldığı birincilikle tarihe adını yazdıran Kırşehir'de başarılı sporcuların da sayısı her geçen gün artıyor.

Kırşehir Haberleri 2 Aralık 2019 14:36
10 Parmağında 10 Marifet!
-A +A

         Son yıllarda sporda elde ettiği başarılarla adını ülke gündemine oturtan ve son olarak eğitimcilerin futsalda aldığı birincilikle tarihe adını yazdıran Kırşehir'de başarılı sporcuların da sayısı her geçen gün artıyor. Atletizm, güreş, boks, atıcılık ve birçok spor branşında ödüller kazanan Kırşehir'de bu noktada çalışmalar aralıksız bir şekilde devam ederken Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesine bağlı Hacıhasanlı Köyü'nde ikamet eden ve Şehit Ahmet Taş Anadolu Lisesi'nde eğitimini tamamlayan Hilal Durmaz da başarılarıyla göz kamaştırıyor. 
Birçok spor dalında aktif olarak başarı sağlayan ve aldığı madalyalarla takdir toplayan Hilal Durmaz lise eğitimini tamamlamasının ardından spora ara vermedi. Bu noktada yetkililerden destek bekleyen Durmaz Kırşehir'in adını dünyaya duyurmak ve Milli Takım'da yer almak isteyen Hilal Durmaz, kırmızı-beyaz forma ile Kırşehir'in ve Türkiye'nin adını duyurmak istiyor. 
/Resimler/Editor/images/Hilal%20(1).jpg
            Bilinen bir video sitesinde sayfası bulunan ve Kırşehir'in ünlü bozlak üstadı Neşet Ertaş'a ait Cahildim Dünyanın Rengine Kandım isimli parçasını da seslendirdi. Yüzlerce beğeni alan ve bu konuda kendinin desteklenmesini isteyen Hilal Durmaz'ın tek bir hedefi var o da Kırşehir'in sesini dünyaya duyurmak. 
19 yaşında 7 yıldır çeşitli spor dallarıyla uğraşan ve elde ettiği başarılarıyla adından söz ettiren Hilal Durmaz, bu başarılarını Çınar Kırşehir Haber Merkezi'ne anlattı.  
Çeşitli spor dallarından 10 tane madalyası bulunan Durmaz'ın en büyük hayali Milli Takım'da olmak. 10 parmağında 10 marifet dediğimiz Hilal aynı zamanda müzikle de etkin bir şekilde ilgileniyor. Elinden tutulmasını isteyen Durmaz: "19 yaşındayım. Çiçekdağı Şehit Ahmet Taş Anadolu Lisesi'nde okudum. 
“HEDEFİM MİLLİ TAKIMA YÜKSELMEK”
         Spor hayatına küçüklükten büyük bir ilgiyle başlayan genç sporcu ilerde hedefinin milli takıma yükselmek olduğunu belirtti. Aktif spor hayatına, masa tenisi ile başlayan Çiçekdağlı sporcu 1,5 yıl boyunca yaptığı spor dallında bir 1’inciliği, iki kez de 2’ncilik elde etmeyi başardı. Parlak geçen masa tenisinin ardından voleybol dalına atılan Hilal Durmaz, bu spor dalıyla da bir 1’incilik, bir de 2’ncilik elde etmeyi başardı. Masa tenisi, voleybol dalındaki başarıların tesadüf olmadığını gösteren genç sporcu daha sonra kız futbol takımına seçilerek liseler arasında Türkiye 2’ncisi olan kadronun değişmez isimleri arasında yer aldı. Spor yaşantısına atletizmde devam eden Durmaz, artık kişisel başarılarından ziyade milli sporcu olup ay yıldızlı bayrağını tüm dünyaya göstermek istiyor. Bu spor branşlarından ziyade tekvando ve Kick Boksa da ilgi duyduğunu söyledi. 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Altan Dural Hollanda

23:47 2 Aralık 2019

Cok cok basarilar dilerim
1000
Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gözün Aydın Kırşehir!

Gözün Aydın Kırşehir!

17:00 27 Kasım 2019
10 Parmağında 10 Marifet!

10 Parmağında 10 Marifet!

14:36 2 Aralık 2019
"Çine" zulayı patlattı!

"Çine" zulayı patlattı!

14:09 21 Kasım 2019
Her yanın hüzün SEYFE!

Her yanın hüzün SEYFE!

12:01 17 Kasım 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/07%20ARALIK%20CUMARTES%C4%B0%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı