100 günlük eylem planı masaya yatırıldı

Kırşehir Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız Başkanlığında 2018 yılı değerlendirme ve 2019 yılı planlama toplantısı gerçekleşti.

Kırşehir Haberleri 4 Ocak 2019 16:08
100 günlük eylem planı masaya yatırıldı
-A +A

                  Kırşehir Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız Başkanlığında 2018 yılı değerlendirme ve 2019 yılı planlama toplantısı gerçekleşti. Toplantı; Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, İl Müdür Yardımcılarımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı kuruluş müdürleri ve kuruluş müdür yardımcılarının katılımıyla gerçekleşti.
Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk yüz günlük eylem planında yer alan konuların işlendiği toplantıda; kuruluşlarımızın iş ve işleyişleri hakkında bilgi edinilerek, kuruluş idarecilerinin karşılaştıkları sorunların çözümü aşamasında neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Yine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün yatırımları hakkında genel değerlendirmeler yapıldı.
                 Toplumsal değerler çerçevesinde bireyi ve aileyi güçlendirmenin, sosyal hizmetler sunmanın devletin temel görevi olduğunu belirten Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız; “ Ülkemizde son yıllarda, toplumun refah koşullarını iyileştirmek ve sosyal devlet olma yolunda hızlı mesafelerin kat edildiğini, ihtiyaç sahiplerine sağlanan sosyal desteklerin oranında büyük ölçüde artış olduğunu belirtti.”
                 Kırşehir Vali Yardımcısı Yıldız,  sosyal yardımların, aile ve toplum hizmetlerinin, çocuk hizmetlerinin, engelli ve yaşlı hizmetlerinin, kadına yönelik hizmetlerin ve şehit yakınları ve gazilerimize yönelik iş ve işlemlerin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerinin hizmet alanına girdiğine vurgu yaparak; “Bu anlamda Müdürlük personeline büyük sorumluluk düşmektedir. Bunun yanı sıra Devlet olarak önleyici tedbirlerin alınması, toplumun bilinçlendirilmesinin gerektiği ayrıca devletimizin sağladığı imkânları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması esnasında hoşgörülü ve güler yüzlü olmalıyız ki, onlar kendilerini hiçbir zaman yalnız hissetmesinler” dedi ve bu yöndeki hizmetlerinden dolayı bütün kurum idarecilerine ve çalışanlarına teşekkür etti.   
                  İl Müdürü Ramazan Baykara; Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız’a ve Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli’ye kurum ve kuruluşların iş ve işlemlerinde verdikleri desteklerden dolayı plaketlerini takdim ederek; “sunulan hizmetleri en iyi noktaya getirinceye kadar devletin imkanları ölçüsünde her türlü desteği sağlanacağını” ifade etti.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı