12 ay ömür biçilen hasta Kayseri Şehir Hastanesinde iyileşti

Kırşehir’de ikamet eden 45 yaşındaki Özcan Dal, beynindeki 7 santimetrelik tümörden Kayseri Şehir Hastanesinde kurtuldu.

Kırşehir Haberleri 23 Ocak 2019 16:08
12 ay ömür biçilen hasta Kayseri Şehir Hastanesinde iyileşti
-A +A

Kırşehir’de ikamet eden 45 yaşındaki Özcan Dal, beynindeki 7 santimetrelik tümörden Kayseri Şehir Hastanesinde kurtuldu. 
Geçirdiği sara (epilepsi) nöbeti sonrası Kayseri Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Polikliniğine sevk edilen 45 yaşındaki Özcan Dal’ın yapılan muayenesindebeyninde 7 cm büyüklüğünde tümör tespit edildi. Tümör teşhisi konulan DAL yapılan gerekli inceleme ve tetkikler sonrası, Kayseri Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Kliniği Hekimleri Uzm. Dr. Şükrü Oral ve Uzm. Dr. Cengiz Çavumirza tarafından ameliyata alındı. Yaklaşık 3 saat süren ve son derece başarılı geçen operasyon sonrası DAL beynindeki tümörün büyük bir bölümünden kurtuldu. 
Hastanınbeyin kanaması ve tümör şüphesi ile Kırşehir’den sevkle geldiğini belirten Kayseri Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Şükrü Oral yaptığı açıklamada, “Yaptığımız MR ve tomografi çekimlerinde hastanın beyninin sağ tarafında derin bir tümör yerleşimi gördük. Tümör tespitinin ardından hastaya operasyon planladık. Nöronavigasyon sitemi ve ultrasonic aspiratör sistemi kullanarak yaptığımız ve yaklaşık 3 saat süren ameliyatın ardından ekibimizle beraber tümörün tamamına yakınınıkomplikasyonsuz bir şekilde boşalttık. Şuan hastamız gayet sağlıklı ve herhangi bir nörolojik problemi kalmadı” dedi. 
Başarılı bir operasyon sonrası sağlığına kavuşan Özcan Dal’ın yakını ise, “12-17 ay ömür biçilen hastamızın beynindeki tümörün %95’in alındı. Kalan küçük kitleye de lazer tedavisi uygulanacak. Hastanede verilen hizmetler gerçekten çok güzel. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diye konuştu. 

Kaynak : İHA

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20A%C4%9Fustos%20Pazartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı