15 Temmuz'da Yine Cacabey Meydanı'nda Nöbetteyiz

Kırşehir 15 Temmuz ruhunu diri tutacak. FETÖ’cü darbe girişiminin 2. yıldönümündeki etkinlikler ve anma törenleri için Kırşehir'de de hazırlıklar başladı.

Kırşehir Haberleri 4 Temmuz 2018 19:13
15 Temmuz'da Yine Cacabey Meydanı'nda Nöbetteyiz
-A +A

         Kırşehir 15 Temmuz ruhunu diri tutacak. FETÖ’cü darbe girişiminin 2. yıldönümündeki etkinlikler ve anma törenleri için Kırşehir'de de hazırlıklar başladı. Meclis, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde törenler yapılacak. Kırşehir'deki bütün camilerde sela okunacak. Demokrasi nöbetlerinde olduğu gibi bu yıl da Cacabey Meşdanı'nda halk nöbet tutacak. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası hazırlıkları 81 ilde gerçekleştirilecek.  Direnişin sembol mekânları TBMM, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde anma etkinlikleri yapılacak. Camilerden selâlar yükselecek, şehitler anısına mevlit okunacak. Meclis’te özel oturum yapılacak. Hain darbe girişiminin 2’nci yıl dönümünde 15 Temmuz ruhunun diri tutulması için iki koldan çalışma yürütülecek. Devlet kurumları 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası hazırlıklarına devam ederken AK Parti’de bayram için özel bir komisyon oluşturdu.
O GECE MEYDANLAR DOLACAK
         Etkinliklerde Cacabey Meydanı'nın da yine 15 Temmuz’da olduğu gibi dolması beklenirken kalkışmayı bedenlerini siper ederek durduran şehitler de anılacak. TBMM, Boğaz Köprüsü ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde de anma etkinlikleri planlanırken tüm yurtta camilerden selaların okunması öngörülüyor.
ETKİNLİKLER KÜLLİYE HİMAYESİNDE
         15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası hazırlıkları kapsamında Cumhurbaşkanlığı, AK Parti ve TBMM’de etkinlikler gerçekleştirilecek. Etkinliklerin şöyle olması bekleniyor: Darbeye karşı bedenlerini siper eden şehitler mezarlarının yanı sıra etkinliklerle anılacak. Sergiler, paneller ve toplantılarla darbe girişimi ve milletin direnişi bir kez daha hatırlatılacak. Bu çerçevede ‘demokrasi nöbetleri’nde olduğu gibi meydanların yine dolması bekleniyor.15 Temmuz direnişinin sembol mekanları olan TBMM, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde anma etkinlikleri planlanıyor.
CAMİLERDEN YİNE SELÂLAR YÜKSELECEK
         15 Temmuz gecesi yine Kırşehir'deki camilerden selaların okunması öngörülüyor. Kırşehir'de bütün camilerde şehitler anısına mevlid-i şerifler ve dualar okunacak. Öte yandan Cumhurbaşkanlığı’nın koordinesinde kamuda yapılacak anmalarda kullanılacak materyaller de belirlenecek. Anmalarla standardizasyon sağlanması için logodan, gönder bayrağına, şapkadan tişörte, rozetten bloknota kadar bütün materyallerin ebadı, kullanılacak renkler ve yazı karakterleri tek tek tespit edilecek. Yine günün anlamına özel logo tasarımı yapılacak. Yurdun dört bir yanında düzenlenecek anma etkinleri kapsamında kurulacak sahne ve platformlar da aynı standartlarda olacak. Bunun yanı sıra 15 Temmuz afişleri de hazırlanacak.

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı