17 kişi KYK yurdunda karantinaya alındı

Kırşehir'de,  korona virüs ile mücadele kapsamında karantina kurallarına uymayan 17 kişi daha Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) yurduna yerleştirildi.

 

Korona virüs ile mücadele kapsamında karantina kurallarına uymayarak dışarı çıktığı polis ve sağlık ekiplerince tespit edilen 17 kişi KYK bağlı yurda yerleştirildi. Yurtta kurallara uymayan kişiler ile birlikte aile fertlerinden herhangi birinde virüs vakası olan ve kalacak yeri olmayan kişilerde korunma talebi ile kalıyor.

Bilindiği gibi Kırşehir İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu,  koronavirüs tanısı konan ancak koşullarını ihlal edenler,  karantina süreçlerini yurt ve pansiyonlarda tamamlamalarını kararlaştırdı. Kırşehir Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre,  içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde koronavirüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için alınan tedbirlere ve belirlenen kurallara riayet edilmesinin önem taşıdığı vurgulandı. İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararla daha önce valiliklere gönderilen genelgelerle,  izolasyon süreçlerini evlerinde geçirmekte olan (hastalığın ağır seyrettiği vakalar hariç),  hastalık belirtisi gösteren veya bu yönde tanı konulan kişiler ile temaslı oldukları belirlenen kişilere yönelik etkin takip ve denetim sisteminin belirlendiği hatırlatıldı.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR