18 Aday Adayı Oylanacak!

AK Parti'de temayül için sandıklar kurulacak ve 780 kişi oy kullanacak

Kırşehir Haberleri 4 Mayıs 2018 19:15
18 Aday Adayı Oylanacak!
-A +A

         24 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri için AK Parti'den 20 kişi aday adaylığı için başvururken, Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya dışında 18 milletvekilinin katılacağı temayül yoklaması yarın saat 10.00'da Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapılacak.
         AK Parti Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan, temayül yoklamasının saat 16.00'ya kadar devam edeceğini belirterek yaklaşık 780 delegenin oy kullanacağını açıkladı ve  milletvekili aday adaylarına başarı dileğinde bulundu. Başkan Muzaffer Aslan, Kırşehir'de iki milletvekilliğini alacak güçte olduklarını belirterek, "Seçime katılacak partiler içerisinde en fazla başvuru, 16 yıldır iktidarda bulunan partimize oldu. Bu da partimizin gücünü ortaya koymaktadır" dedi
         Başkan Muzaffer Aslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, "24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi ile birlikte Milletvekili Genel Seçimleri de yapılacak. AK Parti'den milletvekili aday adayı olmak isteyenlerin sayısı 20'i buldu. En fazla aday adayının AK Parti’den olması, 24 Haziran'daki zaferimizi şimdiden müjdelemektedir. Cumartesi günü temayül yoklamamız var. Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Ceinkaya, partimiz tüzüğü gereğinde temayül yoklamasına katılmayacak. 18 aday adayının katılacağı temayülde 780 kişi oy kullanacak. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki temayül yoklaması saat 10.00-16.00 arasında yapılacak" diye konuştu.
         Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılacak temayül yoklaması AK Parti Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti’nin gözetiminde gerçekleştirilecek. Temayül yoklamasına il yönetim kurulları, tüm ilçelerin yönetim kurulları, il ve ilçelerin gençlik ve kadın kolları yönetimleri, belde yönetimleri, mahalle başkanları, köy temsilcileri, il ve ilçelerin Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Üyeleri ve Belediye Başkanları katılacak. Yaklaşık 780 kişinin oy kullanacağı temayül yoklamasında her bir partili iki kişi için oy kullanacak. İki oy dışında az ya da çok oy kullananların oyu geçersiz sayılacak. Temayül oylamasında adayların aldığı oylar AK Parti Genel Merkezi’ne ulaştırılacak ve burada yapılacak değerlendirmeler sonucunda 24 Haziran’da Kırşehir’de milletvekili adayları belirlenecek.
ADAY ADAYLARI:
AK PARTİ:  Mikail Arslan, Salih Çetinkaya, Hacı Turan, Abdullah Çalışkan, Alpaslan Demirbaş, Meryem Düğer, Mustafa Kendirli, Necmettin Erkan, Metin Ülgen Kaya, Dr. Abdulvahap Şahin, Burak Öztürk, Çetin Çelik, Sevilay Aslan Dirliktutan,  İsmail İlhan, Yusuf Özhan, Volkan Arslan, Gökhan Bulut, Muhammet Emin Hekimhan ve Prof. Dr. Harun Çiftçi.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ: Yılmaz Zengin, Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, Çağdaş Gökalp, Aslan Beyhan, Cahit Gürses, Hacı Tanrıbuyurdu, Emine Özdemir, Abdullah Gazi Özer, Yetkin Kolukırık, Mesut Karakurt, Şahin Kaymaz ve Bayram Ergül.
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ: Mustafa Erkan (Tunceli eski Valisi), Oğuz Sulusaray, Aydın Akpınar, Cemil Cahit Pişkin, Dr. Ahmet Hakkı ve Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk.
İYİ PARTİ: Asaf Kayaoğlu, Fuat Yıldırım,  Mustafa Hakan Ünser, Şifa Talu, Dr. Altan Kaman, Prof. Dr. Ramazan Mirzaoğlu (Kırşehir Milletvekili-Eski Devlet Bakanı) ve Hüseyin Karaboğaz (Kaman İlçe Başkanı)
SAADET PARTİSİ: Mustafa Çakır, Salih Turhan, Hüseyin Eserer, Ali Köksal, Muhammed Ali Korkmaz, İbrahim Köksal, Halil Çabuk, Ramazan Ay, İsa Dinçer ve Yılmaz Mamak.


Kaynak : Çınar Haber Merkez

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı