2. Kafile Kutsal Topraklara Uğurlandı!

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile Hac ibadetini yerine getirmek üzere 40 kişiden oluşan Kırşehir 2. Hac Kafilesi dualar ve gözyaşları ile kutsal topraklara uğurlandı.

Kırşehir Haberleri 8 Ağustos 2018 19:12
 2. Kafile Kutsal Topraklara Uğurlandı!
-A +A

         Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile Hac ibadetini yerine getirmek üzere 40 kişiden oluşan Kırşehir 2. Hac Kafilesi dualar ve gözyaşları ile kutsal topraklara uğurlandı.      Kırşehir Merkez Cacabey Camii önünde akşam namazı sonrası düzenlenen uğurlama programında din görevlisi Murat Özmerdivenli’nin Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Kırşehir'de görev yapan din görevlilerinin okudukları ilahi, kaside, telbiye ve tekbirleri okumalarının ardından hacı adayları Ankara Esenboğa Havaalanına uğurlandı. İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk, din görevlileri, hacı adayları ve hacı adaylarının yakınlarının  katıldığı uğurlama programında İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk; 39 Hacı adayının Din Görevlisi Mesut Yıldız'a emanet olduğunu, kutsal beldelerin manevi ikliminden azami derecede istifade ederek mebrur bir hac ile geri dönmeyi ümit ettiklerini söyledi.
    Arslantürk'ün yaptığı dua ile hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı. Arslantürk yaptığı duada; “Yâ Rabbel Âlemîn, Yâ Erhamer Râhimîn, Senin Peygamberin: "Âdâbına riayet ederek yapılmış bir haccın karşılığı cennetten gayri bir şey değildir; mükâfatı cennettir." buyurdu;  Bu duygu ve düşüncelerle, daha önce hacca gitmiş veya ilk defa senin beytini, Kabe’ni hac yapmak için ziyarete gitmek için uğurladığımız hacı adayı kardeşlerimizin haclarını makbul eyle, bizleri, cenneti kazananlardan eyle yâ Rabbi!, Haclarını makbûl, mebrûr bir hac olarak yapıp, gidip gelenlerden eyle yâ Rabbi! Yâ Rabbel Âlemîn! Hacca giden kardeşlerimize yolculuklarında rahatlık nasip eyle. Senin yolunda olma şuurunda eyle, Hacca giden kardeşlerimizi Senin zikrinle meşgul eyle.
      Oralardan "Lebbeyk, allahümme lebbeyk!" diye diye, ihramlara bürüne bürüne, Dağları vâdileri aşarak Mekke-i Mükerreme'ye sıhhatle, afiyetle ulaştır yâ Rabbi!.”  ifadelerine ler verdi.
    Programa katılan hacı adayları ile onların yakınlarının da hac heyecanı içinde olduğu görüldü. Daha sonra hacı adayları gözyaşları ile kutsal topraklara uğurlandı. Hacıların 15 Eylül'de Kırşehir'e dönecekleri öğrenildi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı