2. Taksit Ödemesi İçin Son Gün!

7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 2. Taksit Ödemesi için son gün bugün.

Kırşehir Haberleri 30 Kasım 2018 09:00
2. Taksit Ödemesi İçin Son Gün!
-A +A

         7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 2. Taksit Ödemesi için son gün bugün.
         Çınar Haber Merkezi'nin Kırşehir Vergi Dairesi yetkililerinden edindiği bilgilere göre "sağlanan ödeme kolaylığını sürdürmek için taksitlerin zamanında ödenmesi gerekiyor. Ayrıca, taksitli ödeme seçeneği tercih edilmiş olmasına rağmen, kalan taksitlerin tamamının peşin olarak 2. taksit ödeme süresi içinde (30 Kasım 2018) ödenmesi halinde taksitli ödeme seçeneği için uygulanan katsayılar kaldırılacak olup; Hesaplanan Yİ-ÜFE tutarı üzerinden yüzde 50, İdari para cezalarının aslından yüzde 12,5 oranında indirim yapılacak. Ödemeleri;  İnteraktif Vergi Dairesi uygulamasından (IOS ve Android),  Başkanlığn resmi internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümünden 02:00 - 22:00 saatleri arasında anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi  ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlar ile anlaşmalı banka şubelerinden ve PTT İşyerlerinden, Vergi dairelerinden yapılabilecek. Kırşehir Vergi Dairesi yetkililerinin mükelleflere yaptığı uyarıya göre internet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için, tarayıcıya “www.gib.gov.tr” adresi yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerekiyor.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı