SICAK HABER

2 Firma Ayıplı Mal Bulundurmaktan Ceza Aldı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde Kırşehir’de iki firma ürünü ayıplı mal bulundurmaktan ceza aldı.

Kırşehir Haberleri 18 Ekim 2019 17:57
2 Firma Ayıplı Mal Bulundurmaktan Ceza Aldı
-A +A

           İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde Kırşehir’de iki firma ürünü ayıplı mal bulundurmaktan ceza aldı.
            Bakanlık tarafından gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri kapsamında yürütülen çalışmalarda iki firma ayıplı mal bulundurmaktan teşhir edildi.
Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin, “Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü rutin denetimlerini halkın sağlığının korunması amacıyla yürütüyor. Alınan numune ürünler analiz için laboratuvara gönderiliyor. Kırşehir’de 2 firmada çıkan ayıplı mal nedeniyle firmalar teşhir edilerek Bakanlık tarafından cezai işlem uygulandı”dedi.
             Kırşehir’de yer alan firmalardan bir tanesi pide fırını iken diğer firma Kaman ilçesinde süt ve süt ürünleri satışı yapıyor. Bakanlık tarafından yapılan uygulamalarda halk sağlığının güvenliği ve tüketici aracılığıyla firmalar üzerinde denetimlerin arttırılması hedefleniyor.

Kaynak : İHA

Anahtar Kelimeler : İl Tarım, Ayıplı Mal, ,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Ali Çevik

15:18 17 Ekim 2019

Firmalar hangisi ise isim verilmesi gerekiyor bizde bilelim ayıp etmişlerse gereken dersi vatandaş vermelidir
1000
Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20KASIM%20SALI-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı