2017 Yılı Teknik Destek Programı Belli Oldu

Ahiler Kalkınma Ajansı, teknik destek programı ile toplam 400 bin TL destek verileceğini duyurdu.

Kırşehir Haberleri 12 Temmuz 2017 09:45
2017 Yılı Teknik Destek  Programı Belli Oldu
-A +A

      Ahiler Kalkınma Ajansı, 2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında uygun proje başvurularının sunulması amacıyla ilana çıktı. 
      Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Aksaray ve Kırıkkale illerinde çalışmalar yapan Ahiler Kalkınma Ajansı, teknik destek programı ile toplam 400 bin TL destek verileceğini duyurdu.  Bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamak amacıyla oluşturulan programa ilişkin Çınar Kırşehir Haber Merkezi'nin edindiği bilgilere göre bütün bilgi ve belgeler www.ahika.gov.tr  internet sitesinden temin edilebiliyor. Programa ilişkin AHİKA'dan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: "Bu destek programının özel amaçları şunlardır:Yerel yönetimlerin başta planlama çalışmaları ile bölge plan ve programlarını uygulayıcı veya yerel kalkınma kapasitelerini artırıcı faaliyetlerinin desteklenmesi, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ve bölgedeki sivil toplum kuruluşlarının yerel ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek çalışmalarına destek sağlanmasıdır. 
        Teknik desteğin Ajans’a toplam maliyeti (KDV dâhil) 15.000,00 TL’yi aşamaz. Ajans tarafından sağlanacak teknik destek, sadece uzman teminini ve uzmanların yol ve konaklama giderlerini kapsar. Destek oranı yüzde 100'dür. Programa; Yerel yönetimler, Kamu kurum ve kuruluşları, Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, Sivil toplum kuruluşları, Organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, Kar amacı gütmeyen birlikler ve kooperatifler başvurabilirler. Programın Başvuru Dönemi şu şekildedir: Temmuz-Ağustos Dönemi Son Başvuru Günü: 25.08.2017, Saat: 17:00, Eylül-Ekim Dönemi Son Başvuru Günü: 31.10.2017, Saat: 17:00, Kasım-Aralık Dönemi Son Başvuru Günü: 29.12.2017, Saat: 17:00. Başvuruların alınması için son tarihler her bir dönem için ayrı ayrı tanımlanmıştır. 
       Başvurular KAYS üzerinden yapılacak olup, matbu dosyaların son başvuru tarihine kadar Ajansa ulaştırılması gerekmektedir." 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı