SICAK HABER

2018 DGS kayıtları başlıyor!

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 2018 yılı DGS kayıtlarına ilişkin resmi internet sayfası aracılığıyla öğrencileri bilgilendirdi.

Kırşehir Haberleri 23 Eylül 2018 14:01
2018 DGS kayıtları başlıyor!
-A +A

              Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 2018 yılı DGS kayıtlarına ilişkin resmi internet sayfası aracılığıyla öğrencileri bilgilendirdi. 
              Ahi Evran Üniversitesi'nden yapılan duyuruda kayıt işlemlerinin 27 Eylül'e kadar yapılabileceği kaydedilerek şu bilgiler aktarıldı: "2018 DGS yerleştirme sonuçlarına göre üniversitemizin bölüm/programlarına yerleşen öğrencilerimiz kayıt işlemlerini, 21 - 27 Eylül 2018 tarihleri arasında aşağıdaki belgeler ile yaptırabilirler. Normal öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenci katkı payı ödemeyeceklerdir. Halen başka bir yükseköğretim kurumunda kayıtlı olan öğrencilerimiz normal öğretim programlarına kayıt hakkı kazansalar dahi katkı payını ödeyeceklerdir. İkinci öğretim programlarına yerleşen öğrencilerin öğrenim ücreti tahsilatları 24 Eylül 2018 tarihinde başlayacaktır. Öğrencilerimizin Halk Bankasına öğrenci numaraları ile öğrenim ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. Yeni kayıt yaptıran öğrenciler İlgili Akademik Birimlerimizin Yönetim Kurullarınca intibak işlemleri tamamlandıktan sonra danışman öğretim elemanları ile birlikte ders kayıtlarını yapacaklardır. DGS ile üniversitemize yerleşen öğrencilerimizden önlisans programından mezun olamayanlar; 2018 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2018-2019 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, 2018 DGS'de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmeleri 05/09/2018 tarihli YÖK Yürütme Kurulu toplantısında uygun bulunmuştur.
              Şahsen başvurularda kesin kayıt için gerekli belgeler şunlardır: Önlisans Diplomasının aslı ve fotokopisi, 2018 DGS sonuç belgesi, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, 2 Adet Fotoğraf, Not Döküm Belgesi (Transkript), Ders İçerikleri." Kayıt Yeri Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Bağbaşı Yerleşkesi-Kırşehir Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'dır."
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı