24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Aday öğretmenler, Kırşehir Kültür Merkezi'nde ant içti.

Kırşehir Haberleri 25 Kasım 2016 18:31
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
-A +A

      Kırşehir Valisi Necati Şentürk: "Öğretmenler öğrencilerimize manevi değerlerimizi öğretirler. Dünyada bütün başarıların temelinde eğitim vardır. Ahi Evran-ı Veli, bütün dünyaya ışık tutan büyük bir âlimdir, öğretmendir; yine Aşık Paşa bir bilgin ve öğretmendir."
     Milletçe öğretmenlere verdiğimiz değerin ifadesi olarak kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü, ülke genelinde olduğu gibi Kırşehir'de de düzenlenen programla kutlandı.
Kutlamalarda, Anıt Meydanı Atatürk Anıtı'na çelenkler sunuldu, saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımız okundu. Ardından, Ahi Evran Külliyesi’nde Öğretmenler Günü Karma Sergisi açıldı.
Kırşehir Kültür Merkezi’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen programa Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
      Programda bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, “Dünyada tüketildiği zaman artan tek şey bilgidir. Bilgi paylaşıldıkça artar. Bilgi en stratejik unsurdur. Öğretmenlerimiz bizleri bilgili ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlar. Bilim ve ilimin yanında kalbi eğitmenin, vicdanı eğitmenin, ruhu eğitmenin yolu irfan ve hikmet eğitimidir. Hayatta ortaya çıkarılabilecek en büyük eser insandan yetiştirilen eserdir. Gemileri karadan yürütmek mümkündür, önemli olan Fatihler yetiştirmektir. İnsan inandığı gibi yaşar, yaşadığı gibi ölür, öldüğü hal üzere dirilir. Öğretmenlik kutsal bir görevdir. Dilini bilmeyen dinini bilemez. Öğretmenler her şeyden önce dili ve dili daha iyi kullanmayı öğretirler. Vatan sevgisi imandandır. İmanı olmayanın vatanı olmaz. Öğretmenler öğrencilerimize manevi değerlerimizi öğretirler. Dünyada bütün başarıların temelinde eğitim vardır. Ahi Evran-ı Veli, bütün dünyaya ışık tutan büyük bir âlimdir, öğretmendir; yine AşıkPaşa bir bilgin ve öğretmendir. Bunları gençlerimize iyi öğretelim, onları iyi anlatalım. Şanlı tarihimizi iyi öğretelim. Tarihini bilmeyen bir neslin istikbali olmaz, geleceğini inşa edemez. Ağaç yaşken eğilir. O yüzden gençlerimize milli ve manevi değerlerimizi iyi öğretmemiz gerekiyor. Bu vesileyle, hayatın her aşamasında saygıyla andığımız ve bizleri hayata büyük fedakârlıklarla hazırlayan öğretmenlerimizin gününü kutluyorum” dedi.
Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci ve Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz’in de konuşma yaptığı program Vali Necati Şentürk’ün eğitim-öğretim teşkilatına uzun yıllar hizmet eden emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri'ni vermesi ile devam etti.
     Aday öğretmenler ve emekli öğretmenler adına konuşma yapılan program, adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin etmeleri, 30 Kuş Şiiri’nin okunması ve Neşet Ertaş Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi ile sona erdi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Ekim%20Cumartesi%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı