25 Milyonluk Yatırım İçin Start Verildi

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın yoğun girişimleri sonucunda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Kütüphane Binasına kavuşuyor.

Kırşehir Haberleri 10 Temmuz 2018 19:08
25 Milyonluk Yatırım İçin Start Verildi
-A +A

         Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın yoğun girişimleri sonucunda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Kütüphane Binasına kavuşuyor. Yaklaşık 25 milyonluk bir yatırım olan kütüphane binamız Ahi Evran Üniversitesi'nin kalbi olacak.
         27 Mayıs 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Ahi Evran Üniversitesi Senatosu tarafından fahri doktora unvanı verildi. Bu tören esnasında açılış konuşması yapan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, kütüphanelerin üniversitelerin kalbi olduğunu ancak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin bir kütüphane binasına sahip olmadığını dile getirerek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan bir kütüphane binası yaptırılması talebinde bulundu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile Spor Toto tarafından üniversitemize 11.327 metrekarelik bir kütüphane binası yapılması kararı alındı.
KÜTÜPHANE BİNASININ PROTOKOLÜ İMZALANDI
         Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet M. Kasapoğlu arasında 6 Temmuz 2018 tarihinde kütüphane binasının yapılabilmesi için üst düzey protokol imzalandı. Konu ile ilgili açıklama yapan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 11.327 metrekarelik bir alana yapılacak olan kütüphane binamızın uygulama projelerinin tamamlandığını ihale sürecine girildiğini söyledi. Kütüphane binasının yaklaşık 25 milyonluk bir yatırım olduğunu belirten Rektör Karakaya, binanın temelinin de çok kısa sürede atılacağını müjdeledi. Rektör Karakaya, kütüphane binasının toplam alanının 11.327 metrekare, bina oturum alanının 4.834 metrekare olduğunu belirterek binanın 17 çalışma salonu, 4 etkinlik salonu, 8 personel ofisi ve 2.100 metrekare toplam kitaplık alanından oluştuğunun bilgisini verdi.
         Kütüphane binasının üniversitenin kalbi olacağını ifade eden Rektör Karakaya, binanın şehrimize ve üniversiteye hayırlı olmasını diledi. Prof. Dr. Vatan Karakaya, kütüphane binamızın yapılması talimatını veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve kütüphane binamızı yapacak olan Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığına ve Teşkilat Başkanı Mehmet M. Kasapoğlu ile birlikte katkı sağlayan herkese teşekkür etti.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20%C5%9Eubat%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı