3 farklı şehre 3 yiğit Kırşehirli!

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin hayata geçirilmesinin ardından Kredi ve Yurtlar Kurulu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri birleştirildi.

Kırşehir Haberleri 5 Ocak 2019 19:15
3 farklı şehre 3 yiğit Kırşehirli!
-A +A

         Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin hayata geçirilmesinin ardından Kredi ve Yurtlar Kurulu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri birleştirildi. Bu kapsamda Kırşehir'de uzun yıllar Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü olarak görev yapan Faruk Şahin Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak atandı. Atamalar çerçevesinde Türkiye'nin 3 iline Kırşehir'in 3 önemli yiğit ismi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yapacak. Çınar Haber Merkezi'nin edindiği bilgilere göre Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine hemşehrimiz Oğuz Kaymaz getirildi. İl Müdürü Şaban Güneş'in Ankara'ya tayin istemesinden dolayı Osman Yıldızbakan tarafından vekalet edilen  Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine Oğuz Kaymaz getirildi. Oğuz Kaymaz daha önce Mersin Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü görevini yapmakta idi. Yine KHK ile ataması gerçekleştirilen Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kırşehirli hemşehrimiz Haluk Karahan'da Kırıkkale'de sporun gelişmesi noktasında çalışmalar yürütecek.
         Bilindiği gibi 703 sayılı KHK ile kapatılan Spor Genel Müdürlüğü ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine alınmış ve Yurt-Kur Müdürlükleri de İller genelinde kapatılarak Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlükleri ile birleştirilmişti.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/20%20Haziran%20Per%C5%9Fembe-1(1).jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı