SICAK HABER

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Belli Oldu

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü 4006-TÜBİTAk Bilim Fuarları Destekleme Programı’na ilişkin resmi internet sayfası aracılığıyla bir duyuru yayımladı.

Kırşehir Haberleri 18 Ekim 2018 19:11
4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Belli Oldu
-A +A

         Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü 4006-TÜBİTAk Bilim Fuarları Destekleme Programı’na ilişkin resmi internet sayfası aracılığıyla bir duyuru yayımladı.
          Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan duyuruya göre program için Başvuru Başlama Tarihi 22 Ekim 2018. 22 Kasım’a kadar alınacak başvuruların detaylarını aktaran Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü açıklamasında “4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı ile 5-12. sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine bilimsel metodolojiye uygun şekilde çalışmalar yaparak elde ettikleri araştırma sonuçlarını sergileyebilecekleri Bilim Fuarlarına destek verilmesi amaçlanmaktadır.
         4006 Destek Programına aşağıdaki kurum/kuruluşlar başvuru yapabilir. 5-12. sınıflar arasında eğitim öğretim hizmeti veren devlet okulları, Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM), öğretim programlarında Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Türkçe vb. derslerden en az üçüne yer veren Mesleki Eğitim Merkezleri, bünyesinde 5-12. sınıfların eğitim gördüğü görme, işitme ve zihinsel engelli devlet okulları, proje yürütücüsü kurum/kuruluşta kadrolu ya da tam zamanlı görevli bir öğretmen proje yürütücüsü olabilir. Proje yürütücüsü kurum ve kuruluş müdürü veya müdür yardımcıları proje yürütücüsü olamaz. Programa başvurular; 22 Ekim – 22 Kasım 2018 tarihleri arasında, bilimiz.tubitak.gov.tr/bilimFuarı adresinden ve ARBİS bilgileri ile giriş yapılarak yapılacaktır. Başvurunun sistem üzerinden tamamlanıp proje yürütücüsü tarafından onay verilmesi için son tarih 22 Kasım 2018 saat 23:59’dur. Başvuruda basılı kopya olarak gönderilmesi gereken herhangi bir evrak bulunmamaktadır” ifadelerine yer verildi.
         Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı duyuruda ayrıca şu detaylara yer verdi: “Program ile 4006 - TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı, 5 - 12. sınıf öğretim programları çerçevesinde öğrencilerin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilerek bilimsel yaklaşım becerilerine katkı sağlanması, farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatının sunulması, araştırma tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin tabana yayılarak öğrencilere kazandırılması, Öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak işbirliği içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması, Gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimsel çalışmaların ve bulguların yaparak yaşayarak öğrencilere kazandırılması ve bilimsel yaklaşım becerilerinin yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır. Destek tutarı PTİ hariç 6.000 TL (KDV dahil) olarak belirlenmiştir. Proje yürütücülerine proje sonuç raporunun kabulü halinde, proje bütçesinin %5'i kadar PTİ ödenir. Proje destek tutarı, sözleşmenin taraflarca elektronik imza ile imzalanmasından sonra, proje yürütücüsünün TÜBİTAK’a bildirdiği hesaba aktarılır. Proje yürütücüsü tarafından Bilim Fuarı kapsamında yapılan harcamalar, sözleşmede yer alan başlama ve bitiş tarihleri arasında gerçekleştirilir. Proje yürütücüsü her türlü harcamadan sorumludur. Bilim Fuarlarının etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli sarf malzeme alımları (kırtasiye, laboratuvar / deney malzemeleri, etkinlik materyalleri vb.), makine-teçhizat alımları, hizmet alımları (robot projeleri için eğitim hizmet alımı vb.), bakım-onarım giderleri ve Bilim Fuarı ihtiyaçları doğrultusunda yapılan diğer alımlar destek kapsamında kabul edilmektedir. Bilim Fuarları tamamlandıktan sonra sonuç raporuna ek olarak, fuar harcamalarına ilişkin fatura, makbuz vb. bilgiler http://bilimiz.tubitak.gov.tr adresinden sisteme girilir. Harcama ve mali hususlara ilişkin ayrıntılı açıklamalar, http://bilimiz.tubitak.gov.tr adresinde yer alan “Öğretmenler İçin 4006 - TÜBİTAK Bilim Fuarları Kılavuzu ”nda yer almaktadır.Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı