5 Farklı Komisyon, 7 Kırşehirli Vekil

TBMM komisyonları üyeliklerine yapılan seçime dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Kırşehir ve Kırşehirli Milletvekillerinin komisyonlarda aldığı görevler ise netlik kazandı.

Kırşehir Haberleri 20 Temmuz 2018 19:15
5 Farklı Komisyon, 7 Kırşehirli Vekil
-A +A

TBMM komisyonları üyeliklerine yapılan seçime dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Kırşehir ve Kırşehirli Milletvekillerinin komisyonlarda aldığı görevler ise netlik kazandı.  Hacı Turan, Mustafa Kendirli, Metin İlhan, Arife Polat Düzgün, Yıldırım Kaya, Nevin Taşlıçay ve Sadir Durmaz'a 5 farklı komisyonda görev verildi. Kırşehir Milletvekilleri Metin İlhan ve Mustafa Kendirli'nin aynı komisyonda görev alması gözlerden kaçmadı.
Kırşehirli vekiller Çevre Komisyonu, Dilekçe Komisyonu, Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonu, Milli Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu ile Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda görev alacak.
Çınar Kırşehir Haber Merkezi'nin edindiği bilgilere göre Sadir Durmaz ve Hacı Turan Çevre Komisyonu'nda, Mustafa Kendirli ve Metin İlhan Dilekçe Komisyonu'nda, Nevin Taşlıçay Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'nda, Yıldırım Kaya Milli Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda, Arife Polat Düzgün ise Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda görev yapacak.
HACI TURAN KİMDİR?
         1968 yılında Kırşehir ili Mucur ilçesinde doğan Hacı Turan ilk, orta ve lise öğretimini Kırşehir’de; Yükseköğretimini ise Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı. 
         Üniversite yıllarında öğrenci başkanlığı görevlerinde bulundu. Birçok kurumda yöneticilik yapan Hacı Turan, aile şirketinde yönetim kurulu başkanlığı yaptı.Fazilet Partisi Kırşehir İl Başkanlığı, AK Parti İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 22. Dönem Kırşehir Milletvekilliği yapan Hacı Turan, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevini de başarıyla yaptı. 22. Dönem Kırşehir Milletvekilliği yapan Hacı Turan Evli ve 3 çocuk babasıdır. Arapça ve Fransızca bilmektedir.
 
NEVİN TAŞLIÇAY KİMDİR?
            9 Kasım 1974 yılında Kırşehir Kaman'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kaman’da tamamladı. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. 1997'den bu yana Ankara’da serbest eczacılık yapmaktadır.
         1999-2001 yılları arasında Ankara Eczacı Odası Bölge Temsilciliği, 2001-2007 yılları arasında Ankara Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yaptı. Ankara Eczacı Odası’nda 5 yıl Denetim Komisyonu Başkanlığını yürüttü. 2005 yılında Ankara Eczacı Odası Dermokozmetik Komisyonu’nu kurdu. Türk Eczacıları Birliği 36. Dönem Merkez Heyeti Üyeliği görevinde bulundu. 2008'de kurulan Türk Eczacıları Birliği İlaç Dışı Ürünler Komisyonunda, komisyonun kuruluşundan itibaren görev yaptı. Türk Eczacıları Birliği 37. Dönem Merkez Heyeti’nde, birliğin ilk kadın saymanı olarak görev yaptı. 38. Dönem Genel Kurulda, birlik tarihinde ilk kez delege olmadığı halde aday gösterildiği Denetleme Kurulu üyeliğine en yüksek oyla seçildi. Aynı zamanda 2011 yılından itibaren Türk Eczacıları Vakfı'nın iştiraki olan Egaş Eczane Gereçleri Anonim Şirketi'nde Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 2014'te yapılan Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Genel Kurulunda Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiş olup, Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir. 21 Mart 2015 tarihinde yapılan MHP 11. Olağan Büyük Kurultayı'nda MYK Üyesi seçildi. MHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Kadın Kolları Genel Koordinatörüdür. Taşlıçay, evli ve üç çocuk annesidir.
 
YILDIRIM KAYA KİMDİR?
         7 Kasım 1958 yılında Kırşehir Merkez, Kartalkaya Köyü’nde doğdu. İlkokulu Kırşehir Kartalkaya köyünde,  Ortaokul ve Liseyi Kırşehir’de okudu.  1979 yılında Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliğini bitirdi. 1979 yılında Konya Cihanbeyli Gölyazı’da öğretmenlik mesleğine başladı. Öğretmenliğe başladığı ilk gün 13 Kasım 1979’da TÖB-DER’e de üye oldu. 16 günlük öğretmen iken, 2 günlük öğretmen boykotuna katıldı. 24 Aralık 1979 yılında yapılan “Kahramanmaraş katliamı protesto” boykotuna katıldı. 1980 Haziran ayıda Sivas/Divriği’ye sürgün edildi. 12 Eylül darbesinden sonra, Sivas Divriği Bahtiyar köyünde tutuklanarak, Kırşehir Cezaevine getirildi. Cezaevinden çıktıktan sonra, bir süre pazarcılık yaptı.  Çok sevdiği öğretmenlik mesleğine 3 yıl sonra dönebildi. Öğretmenliğe döndükten sonra sürgün yılları yeniden başladı. Sırasıyla,   Artvin/Hopa, Şanlıurfa/Bozova’ya sürgün edildi. 1985-1993 yılları arasında, memleketi Kırşehir/Çiçekdağı ve Kırşehir merkezde görev yaptı. 1990 yılında Eğit-Sen’in kurucuları arasında yer aldı. 1990-1994 yılları arasında Eğit-Sen Kırşehir Şube Başkanlığı yaptı. 1994 yılında Rize’ye sürgün edildi. 23 Ocak 1995 yılında Eğitim İş ve Eğit Sen’in birleşmesiyle kurulan Eğitim Sen’in kurucusu ve ilk Genel Başkanlığını yaptı.  1996 yılında öğretmenlikten istifa ederek ÖDP kurucuları arasında yer aldı.
1996-2001 yılları arasında ÖDP Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Türkiye Barış Meclisi Kurucuları arasında yer alarak, barış çalışmaları yürüttü. Çeşitli yöre dernekleri kurucu başkanlığını yaptı. 2001 yılında öğretmenliğe geri döndü. 2004 yılında öğretmenlikten istifa ederek, Demokratik Güç Birliği'nin de desteklediği, SHP Kırşehir Belediye Başkan adayı oldu. 2004 yılında öğretmenliğe döndü. 2013 yılında Ankara’da öğretmenlikten emekli oldu. 2014 yılında CHP Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Erdoğdu’nun yardımcılığı görevini üstlendi. 18 Ocak 2016’da CHP’nin 35. Olağan Kurultayı’nda CHP Parti Meclisine seçildi. 2016 yılından itibaren, Örgütlenme Birimi ve Emek Büroları’nda üstlendiği çalışmaları devam ediyor. 20 Temmuz 2016 darbesinden sonra CHP OHAL Komisyonu’nda üstlendiği görevi hala devam diyor. 3-4 Şubat 2018 tarihinde yapılan, CHP Olağan Kurultayı'nda 3. sıradan yeniden CHP Parti Meclisi üyeliğine seçildi. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Arife POLAT DÜZGÜN KİMDİR?
         1969 Yılında Kırşehir'e bağlı Akpınar ilçesinin Pekmezci Köyü'nde dünyaya gelmiştir. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Güllü'dür. Tıp Doktoru ve Genel Cerrahi Uzmanıdır. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı. 1987 yılında Aydınlıkevler Lisesi’nden mezun oldu. 1993 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden 1997 yılında Genel Cerrahi Uzmanlığını aldı. Aynı hastanede Başasistan olarak göreve başladı. 2009 yılında Doçent, 2015 yılında Profesör oldu. Genel Cerrahi Eğitim Görevlisi olarak çalıştı. Akyurt Kronik Yara Servisi’nin sorumlusu olarak referans bir merkez haline getirilmesinde hizmet verdi. Genel Cerrahi alanında yayınlanmış çok sayıda bilimsel makalesi bulunmaktadır. Ağustos 2015 yılından itibaren Amasya Üniversitesi Şerefeddin Sabuncuoğlu Hastanesi'nde Öğretim Üyesi, Genel Cerrahi Eğitim ve İdari Sorumlusu olarak hizmet vermektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir. İngilizce bilmektedir.
MUSTAFA KENDİRLİ KİMDİR?
         1975 yılında Kırşehir'de doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Kırşehir'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ni bitirerek işletmeciliğe başladı. AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı görevinde bulundu. İngilizce bilen Kendirli, evli ve 4 çocuk babası.
METİN İLHAN KİMDİR?
         1970 yılında Kırşehir'de doğdu. İlköğretim ve lise eğitimlerini Kırşehir'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa tıp Fakültesi'nden 1995 yılında mezun olduktan sonra hekimliğe başladı. 2009 yılında Mucur Devlet Hastanesi, 2009 yılından itibaren de Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. Evli ve 3 çocuk babası.
SADİR DURMAZ KİMDİR?
         15 Temmuz 1963 tarihinde Çiçekdağı’nda doğdu. Aslen Yerköy, Yozgatlı olan Sadir Durmaz bu ilçeye 4 km uzaktaki Çiçekdağı ilçesinde doğdu.
         Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünde Müfettiş Yardımcılığı, Müfettişlik, Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük, Milletlerarası Kooperatif ve Çalışma Ekonomisi (CIRIEC) Araştırma Merkezi Türkiye Daimi Komite Üyeliği, Türk Kooperatifçilik Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Gübre Fabrikaları T.A.Ş. (Gübretaş) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Güvensigorta Türk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Tarım Kredi Spor Kulübü Başkanlığı, Dünya Bankası İşbirliği ile Tarım Kredi Kooperatifleri Yeniden Yapılandırma Projesi Koordinatörlüğü yaptı. MHP Milliyetçi Hareket Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 2009 yerel seçimlerinde MHP’den Yerköy belediye başkan adayı oldu. TBMM 24. ve 25. Dönem Yozgat milletvekili olarak görev yaptı. Evli ve 2 çocuk babası olan Durmaz, 24 Haziran seçimlerinde Ankara’dan yine MHP’den milletvekili seçildi. 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı