6 Hacı Adayı Kutsal Topraklara Uğurlandı!

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac organizasyonu ile ilimizden kutsal topraklara otel tip olarak hacca gidecek 6 hacı adayı dualarla uğurlandı.

Kırşehir Haberleri 12 Ağustos 2018 14:01
6 Hacı Adayı Kutsal Topraklara Uğurlandı!
-A +A

         Diyanet İşleri Başkanlığı Hac organizasyonu ile ilimizden kutsal topraklara otel tip olarak hacca gidecek 6 hacı adayı dualarla uğurlandı.
         Kırşehir’den Diyanet İşleri Başkanlığı Hac organizasyonu ile hacca gidecek olan 6 hacı adayı Ankara-21. Kafile olarak Cacabey Camii önünde düzenlenen program ile kutsal topraklara uğurlandı.
         Düzenlenen uğurlama programına Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman, Hac ve Umre Şube Müdürü Bekir Murat, hacı adayları ile hacı adaylarının yakınları katıldılar. Okunan tekbir, telbiye, tehlil ve ilahilerin ardından İl Müftüsü Mehmet Yaman dua yaptı. Yaman yapmış olduğu duasında; "Kendilerini gören dünya Müslümanlarının; “Bakın bakın şu hacı adayı da Türkiye’den geldi, ne güzel hacıdır ne mübarek insandır” dediği meleklerin dahi imrenmelerini kendilerine nasip eyle Allah’ım. Emekleri boşa gitmiş olarak değil duaları kabul olunmuş olarak memleketimize geri gelmelerini nasip eyle, Hacılarımızı uğurlamak üzere gelen bu kardeşlerimizin de selamlarını sana gönderiyoruz kabul eyle Allah’ım. Bu hacı kardeşlerimizin salimen görevlerini yapıp memleketimize geri dönmelerini nasip eyle Allah’ım" ifadelerine yer verdi.
         Yapılan duanın ardından hacı adayları kendilerini Havaalanına götürecek araca binerek Ankara’ya hareket ettiler.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı