SICAK HABER

8 Projeye Hibe Desteği!

Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, 2018 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 (KA1) Okul ve Mesleki Eğitimi Personel Hareketliliği Faaliyeti'ne ilişkin yazılı bilgilendirmelerde bulundu.

Kırşehir Haberleri 5 Ağustos 2018 12:01
8 Projeye Hibe Desteği!
-A +A

         Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, 2018 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 (KA1) Okul ve Mesleki Eğitimi Personel Hareketliliği Faaliyeti'ne ilişkin yazılı bilgilendirmelerde bulundu.
         Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Karadeniz açıklamasında Kırşehir'de okullar tarafından hazırlanan 8 projenin destek alacağını ifade ederek şunları söyledi.: "2018 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 (KA1) Okul ve Mesleki Eğitimi Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında Türkiye genelinde Ulusal Ajansa 6162 proje sunulmuştur. Bu projeler içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir. İçerik değerlendirmesi sonucunda ,Okul Eğitiminde 166 proje hibe desteği almaya hak kazanmıştır. Bu projelerden 8´i  Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü okul ve kurumlarına aittir.
         Projelerde emeği geçen tüm meslektaşlarımı tebrik ederim."
         Edinilen bilgilere göre Kırşehir'de Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ait LET´S Work Work For A Real Mıgrants Inclusıon projesi 121 bin Euro, Fatoş Çetin Anaokulu tarafından hazırlanan Hayallerinle Büyürsün Hayallerin Kadar Büyüksün Projesi'ne 8 bin 832 Euro, Çiçekdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Öğrenci Ekolojisi - Ekolojik Sistemler Kuramı Projesi'ne 47 bin 220 Euro, Kaman Türk Telekom Osman Kulaksız Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi'ne ait Et ve Süt Fiyatlarına Çözüm: Yerli Üretim Besi ve Süt Hayvanlarında Bulaşıcı Hastalıkları Teşhis ve Tedavi Stajı Projesi'ne 28 bin 104  Euro, TOKİ Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Cittaslow Akımının İtalya ve Portekiz´de İzlenmesi Projesi'ne  43 bin 372 Euro, Kaman Fatma Bacı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi'ne ait Çikolata ve Çocuk Projesi'ne 28 bin 812 Euro, Aşıkpaşa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Nesnelerin Canlandırılması Projesi'ne 16 bin 802 Euro ve  Kaman Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Lazer Kesme Uygulamaları ve CNC Freze Teknolojisi Projesi'ne de 10 bin 588 Euro hibe desteği verilecek.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı