9 Yılda 722 Milyon Liralık Yatırım

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 9 yılda 57 proje tamamladıklarını açıkladı

Kırşehir Haberleri 12 Haziran 2018 20:12
9 Yılda 722 Milyon Liralık Yatırım
-A +A

                Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, kente 9 yılda 722 milyon liralık yatırım yapıldığını bildirdi.
Başkan Bahçeci, yaptığı yazılı açıklamada, göreve geldikleri günden bu yana Katı Atık Depolama, Su Arıtma Tesisleri, Kapalı Pazar Yeri, Cacabey Meydanı, Kent Park başta olmak üzere 57 projeyi tamamladıklarını belirtti.
                Kentte tamamlanan ve yapımı devam eden yatırımlara da değinen Bahçeci, açıklamasının devamında şunlara yer verdi: "Toplamda 722 milyon yatırım gerçekleştirdik. Geçtiğimiz günlerde de Kırşehir ana ishale hattı ve şehir içme suyu projesini hizmete açtık. Kentte yaklaşık 20 milyon liralık bir yatırımla su kaynaklarımız yeniledik. Yeni 5 kuyuyu devreye aldık. Hesaplamalarımıza göre 2048 yılına kadar Kırşehir’imizin artık su ihtiyacı kalmadı. Proje kapsamında 49 bin metre içme suyumuzun hattımızın tamamını yeniledik. 3 su deposu inşa ettik. 3 mevcut depomuzu revize ettik.
               Yıllardır şikayet edilen sudaki kireç problemi için de iki kireçten arıtma projesinin temelini atacağız. Öte yandan kısa süre önce de İller Bankası ile yürüttüğümüz yaklaşık 63 trilyonluk yatırımla asbest borulardan kurtulmuştuk. 169 bin metre içme suyu boru hattımızı yeniledik. Bütün şebekemizi tek merkezden kontrol edebilmek için SCADA sistemine de geçmiş olduk. Kırşehir'e her zaman daha güzel hizmetler vermek istiyoruz." 

Kaynak : (AA)

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı