91 Köyün İçme Suyu Projesine 15,4 Milyon TL!

Kırşehir, Kırıkkale ve Yozgat'taki 91 köyündeki içme suyu projelerine 15,4 milyon lira hibe desteği sağlandı.

Kırşehir Haberleri 18 Haziran 2018 19:10
91 Köyün İçme Suyu Projesine 15,4 Milyon TL!
-A +A

         TANAP Doğalgaz İletim AŞ, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliğiyle Kırşehir, Kırıkkale ve Yozgat'taki 91 köyündeki içme suyu projelerine 15,4 milyon lira hibe desteği sağlandı.
         TANAP Doğalgaz İletim AŞ, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliğiyle Kırşehir, Kırıkkale ve Yozgat'taki 91 köyündeki içme suyu projelerine 15,4 milyon lira hibe desteği sağlandı. KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı ile TANAP Doğalgaz İletim AŞ Genel Müdürü Saltuk Düzyol arasında imzalanan protokol çerçevesinde söz konusu üç ilde il özel idareleri tarafından hazırlanan 91 içme suyu tesisi projesine 15 milyon 438 bin lira tutarında hibe desteği verildi. 
         KOP Bölgesi görev sahasında bulunan Kırıkkale, Kırşehir ve Yozgat sınırları içinden geçen TANAP doğalgaz boru hattı güzergâhında bulunan köylerdeki vatandaşlarımızın içme suyu sorununun çözümüne yönelik hazırlanan projeler, İl Özel İdareler aracılığıyla hayata geçiriliyor. Azerbaycan'ın Şah Deniz-2 Sahası'ndan çıkarılan doğalgazı Türkiye'ye ve buradan da Avrupa'ya taşıyacak olan TANAP Doğalgaz İletim AŞ, hayata geçirdiği Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında, proje güzergâhında bulunan Kırıkkale, Kırşehir ve Yozgat'ta il özel idarelerince yürütülen içme suyu projelerine hibe desteği verildi. KOP ile TANAP Doğalgaz İletim A.Ş. arasında yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde uygulanan projelerle, kırsal kesimdeki vatandaşların daha sağlıklı ve sürekli içme suyuna kavuşmalarını amaçlanıyor. KOP resmi internet sayfası üzerinden edinilen bilgilere göre Kırşehir'e bağlı Akçakent İlçesi'nde Avanoğlu, Ayvalı, Ödemiş, Ömeruşağı, Kilimli, Güllühöyük, K. Abdiuşağı, Hasanali, Polatlı, Mahsenli, Kösefakılı, Kaleevci İçmesuyu Projesi ile  Çiçekdağı İlçesi'ndeki Büyükteflek, Tepecik, Bozlar, Gölcük, Acı, Küçükteflek, Çiçekli, Boğazevci, Kabaklı, Çopraşık, Çubuktarla, Alan, Hacıhasanlı, Beşikli, İbikli, Yalnızağaç, Harmanpınar, Tatbekir, Kırdök, Halaçlı, Konurkale, Haydarlı İçmesuyu Projesi için hibe destekleri sağlanacak.


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı