Turgutlu maçı öncesi yine Koronavirüs şoku yaşandı

Turgutlu maçı öncesi yine Koronavirüs şoku yaşandı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Misli.com 2. Lig Kırmızı Grupta Turgutluspor ile karşılaşarak sezonu sıkıntılı açan Kırşehir Belediyespor’da maçtan günler önce ve maç günü Koronavirüs şoku yaşandı.

Kırşehir Belediyvespor’da Pazar günü Manisa Turgutlu‘da oynanan Turgutluspor maçından 2 gün  öncesi 3 futbolcu da Covid-19 testinin pozitif çıkması Yeşil-Beyazlı ekibimizde şok etkisi yarattı.

Kulüpten yapılan açıklamada 3 futbolcunun yanı sıra 2 yardımcı antrenör ve 2 personelde Covid-19 testlerinin pozitif çıktığı ve bu 9 kişinin karantina altına alındığı ve Turgutluspor maçına gidemeyeceği açıklanmıştı.

Mücadele öncesinde oyuncular ve teknik ekibe yapılan Covid-19 testinde 9 kişinin testlerinin yapılmasının ardından 5’i futbolcu, 2’si teknik ekip ve 2’si de personel olmak üzere 9 kişinin test sonuçları pozitif çıktı.

Kulüpten konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Ligin ilk mücadelesi öncesi tesislerimizde yapılan Covid-19 PCR Testi sonuçlarına göre 5’i futbolcu olmak üzere toplam 9 kişiye pozitif tanı konulmuştur. Mevcut durumda Pazar günü oynayacağımız Turgutluspor müsabakasına 17 kişilik eksik kafile ile hareket edeceğimizi üzülerek bildiririz” ifadeleri kullanılmıştı.

Bu açıklamanın ardından maç günü yeşil-beyazlı ekibimizde Pazar günü oynanan Turgutluspor maçı öncesi Ali Kuçik, Muhammed Apuhan, Abdulkadir Akyıldız Covid şüphesiyle kadrodan çıkarıldı.

Yeşil-beyazlı temsilcimiz 14 kişilik kadro ile maça başlamak zorunda kaldı.

Kırşehir Belediyespor’un resmi Facebook hesabıda konuyla ilgili açıklama yaptı.

Resmi sayfadan yapılan açıklamada: “İki gün önce uygulanan Covid PCR testinde sonuçları "Negatif" çıkan iki oyuncumuzda bir takım semptomların belirmesi üzerine tekrardan test yapılmış ve maalesef bu oyuncuların da sonuçları "pozitif" çıkmıştır. Bu duruma ilave olarak testi "negatif" olan bir oyuncumuzda da semptomların yoğun olarak görüldüğü tespit edilmiş ve maç kadrosundan çıkartılarak oyuncumuz izole edilmiştir. Sonuç itibari ile TFF tarafından on dört kişiye düşen müsabaka kadromuzun müsabakaya çıkmasına karar verilmiştir. Mevcut kadroda bulunan oyuncularda da belli başlı semptomlar görülmektedir” açıklaması yapıldı.

(Haber: Salih HANÇER)


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR