Acil Tıp Teknisyenleri Günü Kutlandı

Kırşehir Sağlık İl Müdürlüğü tarafından 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü kutlandı

Kırşehir Haberleri 23 Mart 2018 19:08
Acil Tıp Teknisyenleri Günü Kutlandı
-A +A

          İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Suat Türkoğlu'nun da katıldığı etkinlikte pasta kesilerek sağlık personellerinin 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günleri kutlandı.
          Etkinlikte, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren sağlık çalışanlarının rol aldığı video gösterisi duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Suat Türkoğlu yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerlerimiz cesurca ve fedakârca görevlerini yerine getirerek, şartlar ne kadar zor olursa olsun sağlık hizmeti sunmak için durmadan çaba harcamaktadırlar. Toplumdaki birey ya da bireylerin, bedenen veya ruhen, kazaya uğraması veya hastalanması halinde, tıbbın gerektirdiği bilgi ve becerilerle ilk yardım ve acil bakım hizmetlerini uygulayan, hasta, yaralı ya da kazazedenin sağlık merkezlerine ulaştırılmasını sağlayan Acil Tıp Teknisyenliği mesleği Acil Sağlık Hizmetleri’nin sunulmasında önemli bir yere ve konuma sahiptir.
           Ülkemizde sunulan ambulans hizmetlerinde, her gün binlerce insana olay yerinde acil müdahaleler yapılmakta; uygun şartlarda ve en kısa zamanda, ihtiyacı olanların acil tedavi imkânına sahip hastane acil servislere transferi sağlanmaktadır. Herhangi bir yerde bir ambulans siren sesi duyduğumuzda; o anda, ambulansta bulunan ve acı çeken hasta ya da yaralıların acılarını dindirmek için ter döken, terör ve şiddet ortamında dahi görevini cesurca yerine getiren tüm Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerlerimize en güzel dileklerimizi sunuyor; 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günlerini kutluyorum."
          Etkinliğe, Kırşehir Sağlık İl Müdürü Türkoğlu'nun yanı sıra Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzman Doktor Oktay Bağdatoğlu, Şube Müdürü Ali Bakırcı ve program koordinatörü 112 Birim Sorumlusu Mehmet Daldal katıldı. Etkinlikte söz alan Kırşehir Umke ve Afet Birim Sorumlusu Feyzullah Çetin, 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü'nü kutlayarak yaptıkları kutsal görevin ehemmiyetinden bahsetti ve birlikte daha nice güzel işleri başaracaklarını söyledi. Etkinlikte ayrıca Sağlık Personelleri Hanifi Can Sarıcı ve Emre Öcal söz alarak arkadaşlarının 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü'nü kutladı.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı