Aday Adayları Netleşti

24 Haziran'da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri için Kırşehir'deki partilerde hareketlilik sürerken, milletvekili aday adaylığı başvurusu bütün partilerde sona erdi.

Kırşehir Haberleri 8 Mayıs 2018 19:13
Aday Adayları Netleşti
-A +A

24 Haziran'da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri için Kırşehir'deki partilerde hareketlilik sürerken, milletvekili aday adaylığı başvurusu bütün partilerde sona erdi. Partilerin aday adayları sayısı kesinleşirken, Kırşehir'de seçime girecek partilerdeki aday listelerinin 21 Mayıs'ta açıklanacağı öğrenildi.
AK Parti
         AK Parti'de temayüle katılan aday adaylarının tümü, Pazartesi günü Genel Merkez'e çağrıldı. Mülakat için kurulan komisyonlarda kendilerini anlatan aday adayları, 16 Mayıs'ı beklemeye başladı. AK Parti Genel Merkezi'nde partinin üst düzey yöneticileriyle görüşme fırsatı arayan adaylar, kendilerini anlatmaya çalışıyor. Kırşehir'de mevcut iki milletvekili ile birlikte 21 kişi aday adaylığı için başvuru yapmış, Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya dışında, 19 aday adayı, 5 Mayıs Cumartesi günü Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki temayül yoklamasına katılmıştı. 3'ü bayanlardan oluşan aday adayları Pazartesi günü Ankara'da mülakata çağrıldı ve komisyonun sorduğu çeşitli sorulara cevap verdi.
CHP
         24 Haziran seçimleri için milletvekilliği aday adaylığı sürecini 30 Nisan’da başlatan CHP’de aday adayları için resmi başvurular 7 Mayıs Pazartesi günü sona erdi.  CHP’de milletvekili aday adaylığı için Kırşehir'den 4 kişi başvurdu. Aday adaylarının CHP Genel Merkezi tarafından değerlendirmeye alınacağı ve listede yer bulacak aday isimlerinin 21 Mayıs'ta açıklanacağı öğrenildi. Partiler arasında en yüksek aday adaylığı ücreti talep eden CHP’de kadın, genç ve engelli aday adaylarından 5 bin, diğer aday adaylarından ise 10 bin lira ücret alındı.
MHP
         Milletvekili Genel Seçimleri'nde Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) aday olmak isteyen 4 kişinin aday adaylığı için başvuru yaptığı öğrenildi. MHP İl Başkanı Arif Kılıç, 13 Mayıs'ta şehitliği ziyaret ettikten sonra aday adaylarının parti binasında basına tanıtılacağını açıkladı. Başkan Kılıç, aday sıralamasının MHP Genel Merkezi tarafından belirleneceğini ifade ederek, teşkilattan da görüş alınabileceğini açıkladı.
İYİ Parti
         İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, 24 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri'nde Kırşehir'den aday adayı olmak üzere 7 kişinin başvurduğunu açıkladı. Başkan Göçen, başvurularla ilgili dosyaları Ankara'ya ulaştırdıklarını belirterek, aday adaylarının isimlerini birkaç gün içerisinde açıklayacaklarını ifade etti. Başkan Göçen, Genel Merkez düzeyindeki isimlerin de bugünlerde belli olacağı kaydetti.
SP
         Saadet Partisi (SP) Kırşehir İl Başkanı Ali Köksal, milletvekili aday adaylığı için kendilerine 5 kişinin başvurduğunu belirterek, "Saadet Partisi Genel Merkezi'ne yapılan başvurular henüz bize ulaşmadı. Bize başvuranların isimlerini Genel Merkez'e gönderdik. Üyelerimiz bazında değerlendirmeler yapılıyor. Önümüzdeki günlerde aday adayları Ankara'ya çağırılacak. 21 Mayıs'ta ise isimler kesinleşecek" dedi.
ADAY ADAYLARI NETLEŞTİ:
AK PARTİ:  Mikail Arslan, Salih Çetinkaya, Hacı Turan, Abdullah Çalışkan, Alpaslan Demirbaş, Meryem Düğer, Mustafa Kendirli, Necmettin Erkan, Metin Ülgen Kaya, Dr. Abdulvahap Şahin, Burak Öztürk, Çetin Çelik, Sevilay Aslan Dirliktutan,  İsmail İlhan, Yusuf Özhan, Volkan Arslan, Gökhan Bulut, Muhammet Emin Hekimhan, Şahin Çapar, Tuba Turkal ve Prof. Dr. Harun Çiftçi.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ: Yılmaz Zengin (İl Başkanı), Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, Avukat Çağdaş Gökalp, Avukat Emine Özdemir.
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ: Oğuz Sulusaray (Siyaset Bilimcisi), Ali Aydın Akpınar (Avukat), Şifa Talu (İnşaat Mühendisi), Semih Yerlikaya (Mimar)
İYİ PARTİ: Asaf Kayaoğlu, Fuat Yıldırım,  Mustafa Hakan Ünser, Mustafa Avcı, Avmira Maraş, Meral Eflatun.
SAADET PARTİSİ: Mustafa Çakır, Hüseyin Eserer, Ramazan Ay, İlkay Demirci, Halil Çubuk.


Kaynak : Çınar Haber Merkez

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı