AESEM'de Çalışmalar Hız Kesmiyor

Ahi Evran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (AESEM) çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Kırşehir Haberleri 15 Mart 2018 19:09
AESEM'de Çalışmalar Hız Kesmiyor
-A +A

       Çınar Kırşehir Haber Merkezi'ni detaylı bilgiler aktaran Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, AESEM'de verikompost başta olmak üzere birçok alanda kursların devam ettiğini bildirdi. Dünyaya yayılmanın önemli yolunun kültür transferi olduğunu ifade eden Rektör Karakaya, “Dünya ile konuşur duruma geldik” dedi. 2012 yılı ile birlikte Dünya Öğrenci Pazarı'na girmemizi sağlayan süreç hakkında bilgi veren Prof. Dr. Vatan Karakaya, şehirden ülkeye, ülkeden dünyaya açılma hedeflerinden bahsetti.
        Ülkenin yeni vizyonunu kurmak adına ülkede yeni bir yol açmak adına pilot üniversite olmanın gururunu yaşadıklarını anlatan Rektör Karakaya, şehirle yakaladıkları sinerjiden mutlu olduklarını da sözlerine ekledi.  Ahi Evran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ise eğitim programlarına ilişkin resmi internet sayfası üzerinden bilgilendirmelerine devam ediyor. AESEM'den yapılan açıklamada eğitim programları şu şekilde sıralandı: "Bilgisayar Sistemleri: Temel Bilgi Teknolojileri Kursu, Uygulamalı Web Yazılımı Kursu, Mıcrosoft Offıce Eğitim Programları, Öğretim Amaçlı Teknolojik Araçlar ve Kullanımları Eğitimi, Bilgisayar Destekli Çizim ve Tasarım, Photoshop Kursu. Spor Eğitim Programları: Tenis Kursu, Badminton Kursu, Hareket Eğitimi ve Jimnastik Kursu, Step- Aerobik ve Fıtness Kursu. Dil Eğitim Programları: Genel Arapça Kursu (başlangıç aşaması), Osmanlıca Kursları (başlangıç aşaması). Beceri Kazandırma Programları: Anlayarak Hızlı Okuma, Güzel ve Etkili Konuşma Etkili İletişim ve Beden Dili. Kültür, Sanat ve Kişisel Gelişim Programları: Seramik sanatı, Sunum teknikleri, Grafik animasyon, Girişimcilik, Drama, Diksiyon, Fotoğraf çakımı ve görsel düzenleme. Hızlı Klavye Kullanımı (F KLAVYE), Dıjıtal Fotoğrafçılık, İlk Yardım Eğitimi, Stres ve Zaman Yönetimi, Aile Eğitimi Kurs Programı, Afet Bilinci Eğitimi, Çocuk Bakım ve Oyun Odası Sosyal Etkinlikleri. İletişim Yöntem Ve Teknikleri: İşaret Dili, ALES Hazırlık Kursu, Resim Sanatı, Sunum Teknikleri, Anlayarak Hızlı Okuma, Örneklerle Bilimsel Makale Yazılması Eğitim Programı. Meslek Edindirme Programları: İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programı, Evde Yaşlı Bakıcı Destek Personeli Eğitim Sertifika Programı, Yönetici Asistanlığı ve Büro Yönetimi Eğitim Programı, İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifika Programı, Aile Danışmanlığı Sertifika Programı,  Ağırlama Yöntemleri/ Protokol ve Ziyafet Organizasyonları Eğitimi, Aşçılık Eğitimi, Satış Elemanı, Hasta Bakım Elemanı, Halkla İlişkiler Elemanı, Temel Sekreterlik Hizmetleri, Yönetici Asistanı, Engelli Bakım Elemanı, Kantin İşletmeciliği Hijyen Eğitimi, İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı, Adlı Kalem İşleri, Çocuk Bakımı ve Oyun Odası Sosyal Etkinlikleri, Yangın Eğitimi Kursu, Temel İlk Yardım Eğitimi Kursu. İstatistik ve Araştırma: Araştırma Raporu Hazırlama Teknikleri, Araştırma Teknikleri, Uygulamalı İstatistik Analiz Yöntemleri, Yapısal Eşitlik Modelleri ve Lisrel Uygulamaları,  Proje Yönetimi Eğitimi, İstatistik ve Veri Analizi. Tarımsal Kurslar: Meyve Yetiştiricisi, Asma Yetiştiriciliği, Ceviz Yetiştiriciliği, Besi Sığırcılığı, Dış Mekan Bitkileri Yetiştiricisi.
         Muhasebe ve İşletme Programları: Pazarlama ve Satış Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Temel Muhasebe, Muhasebe ve Malı Tablo Analizi, Bilgisayarlı Muhasebe."
 
 

 
 

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Mart%20Gazetemiz-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı