AEÜ, Bilgisayar Mühendisi Yetiştirecek!

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya: “Ahi Evran Üniversitesi, bölgenin parlayan yıldızı olacak”

Kırşehir Haberleri 3 Nisan 2018 19:15
AEÜ, Bilgisayar Mühendisi Yetiştirecek!
-A +A

        Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın yoğun çabaları sonunda günümüzün en gözde bölümlerinden biri olan Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'ne öğrenci alımı kabul edildi. 
        Göreve geldiği günden bu yana Ahi Evran Üniversitesi'ni eğitimde marka üniversitelerden biri haline getirmek için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, aynı zamanda nitelikli eğitimi sayesinde ülkemize yetişmiş insan kazandırma hedefi ile ülkemizin geleceğine katkı sağlamaya devam ediyor.
        Birbiri ardına öğrenci alımlarının yaşandığı Ahi Evran Üniversitesi'nde şimdi de Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'ne 2018-2019 Eğitim-Öğretim Dönemi'nde 60 öğrenci alımının onaylanmasının sevinci yaşanıyor. İnsan odaklı eğitimi önemseyen ve bu konuda görüşmelerini devam ettirerek Ahi Evran Üniversitesi'nin adını üst sıralara çıkarmak için çalışan Rektör Karakaya, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği'ne 60 öğrenci alımının onaylandığını söyledi.
REKTÖR KARAKAYA: “AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK”
         Öğrenci alımının onaylanması ile birlikte açıklama yapan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitenin fiziki, sosyal ve akademik anlamda gelişerek büyüdüğünü belirtti. Ahi Evran Üniversitesi olarak temel amaçlarının kaliteli insan yetiştirmek, bulunduğu bölgeye ve şehre katma değer sağlamak olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Vatan Karakaya, yeni açılan bölüm ve programlara öğrenci alımı ile hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. “Ahi Evran Üniversitesi bölgenin parlayan yıldızı olacak” diyen Rektör Karakaya, çalışmalarına ara vermeden aynı hızla devam edeceklerini de sözlerine ekledi. 
         Yeni eğitim teknolojileri üreterek eğitimde marka olmak, ülkenin kalkınması ve gelişmesi için projeler üretmek ve üniversitelerin asli görevi olan bilim üretme süreçlerine Ahi Evran Üniversitesi olarak yeni kazanımlar sağlamak adına Ahi Evran Üniversitesi'nin çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini belirten Rektör Karakaya, misyonu ve vizyonunu belirleyerek gelişme hedefiyle yoluna devam eden üniversitemizin geleceğin teminatı olan gençlerin attığı her adımda yanında olacağını dile getirdi.  
        Üniversite ve şehir bütünleşmesini önemseyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne öğrenci alımı ile birlikte ilimizdeki sanayi sektörünün yazılım ve donanım ihtiyaçlarına da destek verilebileceğini anlattı. Zaman içerisindeki teknolojik gelişmelerle birlikte bilişim algısını ilimizdeki sanayicilerle birlikte geliştirme imkanı yakalanacağını da belirten Rektör Karakaya, üniversitede yaşanan gelişmelerin şehre yansımasından memnun olduklarını sözlerine ekledi.
        Rektör Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi'nin 2017-2018 Eğitim-Öğretim Dönemi'nde Makine Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği Bölümlerine öğrenci alımları yaptığını, Ahi Evran Üniversitesi'ne prestij kazandıracak fakültelerden biri olan Mühendislik-Mimarlık Fakültesi'nin Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'ne öğrenci alımının da Ahi Evran Üniversitesi ve Kırşehir için hayırlı olmasını dilediğini söyledi.
 

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı