AEÜ, Büyük Projelere İmza Atmaya Devam Ediyor!

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında önemli bir projeye daha imza attı.

Kırşehir Haberleri 5 Nisan 2018 19:11
AEÜ, Büyük Projelere İmza Atmaya Devam Ediyor!
-A +A

         Başarılı birçok projeye imza atan ve yatırım programlarına projeler sunan Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında önemli bir projeye daha imza attı. 3 Nisan tarihinde Ankara’da düzenlenen ve TANAP üst düzey yetkililerinin katıldığı imza töreninde Ahi Evran Üniversitesi'ni temsilen proje yetkilisi Mucur Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ufuk Karadavut ve proje temsil yetkilisi Öğr. Gör Şaban Fındık yer aldı.
4 BİN 500 PROJE ARASINDAN İLK 40’A GİREN PROJE
         Ahi Evran Üniversitesi Mucur Meslek Yüksekokulu bünyesinde hazırlanan ve TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları'na sunulan, proje tutarı 757 bin 800 lirası ve yüzde 95 hibe alacak olan "Mucur Meslek Yüksekokulu Güneş Enerjisi ile Enerji Üretimi” projesi kabul edildi. Üniversiteler içerisinde yer alan çatı tipi güneş enerji sistemi projeleri arasında ilklerde olan "Mucur Meslek Yüksekokulu Güneş Enerjisi ile Enerji Üretimi” Projesi, Mucur Meslek Yüksekokulunun 25 yıllık elektrik ve ısınma ihtiyacını gidererek dışa bağımlılığını azaltmış olacak. 4 bin 500 proje arasında ilk 40’a giren ve enerjide dışa bağımlılığın azaltılması ile yenilenebilir enerji kaynaklarının etkin kullanımının amaçlandığı proje, ilimiz ve bölgemiz için örnek proje niteliği taşıyor. Aynı zamanda "Mucur Meslek Yüksekokulu Güneş Enerjisi ile Enerji Üretimi” Projesi ile fazla üretilen enerji enterkonnekte sisteme de verilebilecek.
Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 3 Nisan tarihinde imzası atılan "Mucur Meslek Yüksekokulu Güneş Enerjisi ile Enerji Üretimi” Projesinin Ahi Evran Üniversitesi için hayırlı olmasını dileyerek buradan elde edilecek verimin Kırşehir'e ve bölgemize de örnek olacağını belirtti. Yenilenebilir enerji kaynakları kullanımının yaygınlaştırılmaya başlanması ile birlikte ülkemizin enerji ihtiyacında dışa bağımlılıktan kurtulacağını vurgulayan Rektör Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi olarak ülkemizin ihtiyaçlarına yönelik projeler üretmeye devam edeceklerini söyledi.
 
 
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı