AEÜ, Dördüncü Sırada Yer Aldı

Ahi Evran Üniversitesi, 2006 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında dördüncü sırada yer alıyor

Kırşehir Haberleri 8 Mart 2018 19:15
 AEÜ, Dördüncü Sırada Yer Aldı
-A +A

         Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ), 2006’dan sonra kurulan 55 üniversite içerisinde dördüncü olurken Devlet Üniversiteleri Genel Sıralaması'nda 108 üniversite arasından Türkiye 17'nci oldu.
         Üniversite Araştırmaları Laboratuarı (ÜNİAR) tarafından her yıl düzenli olarak hazırlanan Devlet Üniversiteleri Genel Sıralaması açıklandı. Aktif çalışmaları ve projeleri ile adından sıkça söz ettiren Ahi Evran Üniversitesi, ilk sıralarda yerini aldı. Devlet Üniversiteleri Genel Sıralaması içerisinde 2017 yılında 55. sırada olan Ahi Evran Üniversitesi, 2018 sıralamasında 17. sıraya yükseldi.
         ÜNİAR tarafından 2006 yılından sonra kurulan üniversiteler içinde yer alan Ahi Evran Üniversitesi, fakülteler sıralaması bazında da ilk sıralara adını yazdırdı. 2006 yılından sonra kurulan 55 üniversite arasında bulunan Ahi Evran Üniversitesi, 2017 raporlarında 29. sırada yer alırken 2018 yılında 4. sıraya yükseldi. Akademik çalışmaları, geliştirdiği projeleri ve eğitimde gösterdiği başarısı ile hedefine emin adımlarla ilerleyen Ahi Evran Üniversitesi, 2006 yılından sonra kurulan üniversiteler içinde başarısı yükselen bir eğitim kurumu olma özelliği taşıyor. 
         Geleceğin öğretmenlerini ve sanatçılarını yetiştiren Eğitim Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi başarısıyla ilk sırada yerini aldı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Tıp Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulları sıralamasında da aynı başarıyı gösteren Ahi Evran Üniversitesi, eğitimde kalitesini artırarak ülkemize faydalı nesillerin yetişmesini sağlıyor.
         2016-2017 akademik döneminde öğrenci alarak eğitim hayatına başlayan Tıp Fakültemiz, başarılı eğitimi ile kısa sürede yeni kurulan fakülteler arasında ikinci sırada yer aldı. Merkez ve ilçelerde bulunan meslek yüksekokulları ise ülkemizin ara eleman ihtiyacını karşılamak üzere yetiştirdiği öğrencilerinin başarısı ile altıncı sırada yer alarak Ahi Evran Üniversitesi'nin kalitesini bir kez daha ortaya koydu.
         ÜNİAR raporlarına göre, en yüksek performans gösteren fakülteler sıralamasında ise Ahi Evran Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ilk 20 fakülte sıralamasında yerini aldı.
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/13%20ARALIK%20PER%C5%9EEMBE-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı