AEÜ, Projeleri ile Örnek Üniversite Olacak

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi'nin öğrencileri ve akademik kadrosu ile bilim ve proje üretmeye devam ettiğini dile getirdi.

Kırşehir Haberleri 1 Mart 2018 19:10
AEÜ, Projeleri ile Örnek Üniversite Olacak
-A +A

       Rektör Karakaya, Çınar Kırşehir Haber Merkezi'ne yaptığı özel açıklamada, verikompost kursları ve bu alanda çalışmaların büyük ilgi gördüğünü ifade ederek çalışmaların aralıksız bir şekilde sürdürüldüğünü kaydetti. Rektör Karakaya açıklamasında, Kırşehir'in ihtiyaçları doğrultusunda proje ürettiklerine dikkat çekerek, Kırşehir'in cazibe merkezi haline gelmesi noktasında Ahi Evran Üniversitesi'nin üzerine düşen görevi itina ile yerine getirdiğini kaydetti. “Vermikompost Üretimi ve Kullanımını Öğretiyor, Toprağımıza ve Ekonomimize Can Katıyoruz” projesinin Ahi Evran Üniversitesi ve Kırşehir için önemli bir proje olduğunu söyleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, pilot üniversite süreci ile birlikte birçok projeye de imza attıklarını söyleyerek, Yükseköğretim Kurulu'nun üniversite anlayışının artık değiştiğini dile getirdi ve, üniversitelerin artık bölge kalkınması ve ihtisaslaşmalarında önemli bir görev üstelendiğini belirtti. Rektör Karakaya açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Pilot üniversite projesi Türkiye projesidir. Üniversitemizde her birim bir proje ve bilgi üretecek düzeydedir. Üniversitemiz pilot üniversite projeleri ile diğer üniversitelere örnek olacaktır.” 
         Kırşehir'in markalaşmasına önem verdiğini her fırsatta dile getiren Rektör Karakaya, tarımsal ve hayvansal faaliyetlerde yerli üretime geçilmesi gerektiğini söyledi. Bölge halkının uğraş alanlarını markalaştırma yoluna gidilmesinin Kırşehir'in kalkınmasında ve ihtisaslaşmasında önemli bir faktör olduğunu belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, markalaşma alanında pilot üniversite projelerini geliştirdiklerini söyledi. Milletimizin 10 yıl sonraki bilimsel ve sektörel ihtiyaçlarını tespit edip o yönde projeler üretilmesi gerektiğini vurgulayan Rektör Karakaya, Kırşehir’in doğal bir değişime ihtiyacı olduğunu ve bu değişimin de projelerle gerçekleşebileceğini söyledi.
 
 
 
 
 
 

 
 
 

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/14%20Aral%C4%B1k%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı