AEÜ Akademisyenleri Birinci Sırada Yer Aldı

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Eğitim Fakültesi akademisyenleri, Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından hazırlanan Akademik Performans Raporu'na göre, Türkiye genelindeki 108 devlet üniversitesi arasında ilk sırada yer aldı.

Kırşehir Haberleri 28 Şubat 2018 09:57
AEÜ Akademisyenleri Birinci Sırada Yer Aldı
-A +A

      AEÜ'den yapılan yazılı açıklamada, ÜNİAR tarafından 108 devlet üniversitesindeki akademisyenlerin dahil edildiği Akademik Performans Raporu'nun açıklandığı belirtildi.
Fakülte bazında değerlendirme yapıldığı aktarılan açıklamada, AEÜ Eğitim Fakültesi'nin fakülteler arasında akademisyenleri en çalışkan fakülte seçildiği vurgulandı.
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
      "ÜNİAR kurucularından Prof. Dr. Cemil Yücel ve Prof. Dr. Engin Karadağ, üniversite araştırmalarını geliştirmek, politikacılara, rektörlere ve öğrencilere bilgi sunmak için Türkiye'deki 108 devlet üniversitesinin veri tabanına ulaşarak, 3 yıldır akademisyeni en çalışkan üniversiteleri belirledi. Türkiye’deki Eğitim Fakülteleri arasında akademisyenleri en çalışkan fakülte olarak Eğitim Fakültemiz seçildi. Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı tarafından hazırlanan, 108 devlet üniversitesindeki akademisyenlerin dahil edildiği Akademik Performans Raporu'na göre, fakülte bazında yapılan değerlendirmede üniversitemiz Eğitim Fakültesi akademisyenleri birinci sırada yer aldı."
       Açıklamada görüşlerine yer verilen AEÜ Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, öncü bir üniversite olma vizyonuyla yoluna devam eden üniversitenin adına yakışır bir başarıya daha imza attığını belirtti.
Ahi Evran Üniversitesinin bu başarıyı hak eden bir eğitim modeline sahip olduğuna vurgu yapan Karakaya, Eğitim Fakültesinin Yeterliğe Dayalı Öğretmen Yetiştirme Sistemi ile pilot fakülte seçildiğini hatırlatarak, elde edilen başarıdan dolayı akademisyenleri tebrik etti.
 


Kaynak : (AA)

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/14%20Aral%C4%B1k%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı