AEÜ'de Akademik Personele İftar!

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar buluşmasının bu yıl dördüncüsü gerçekleşti.

Kırşehir Haberleri 6 Haziran 2018 20:08
AEÜ'de Akademik Personele İftar!
-A +A

         Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar buluşmasının bu yıl dördüncüsü gerçekleşti. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ilk iftar buluşmasında akademik personel ile bir araya geldi.
         Öğrenci Yemekhanesi'nde gerçekleşen yemeğe bu yıl Kırşehir Valisi İbrahim Akın ile Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de teşrif ettiler.  
REKTÖR KARAKAYA: “ÜNİVERSİTEMİZ HEM BÖLGESEL KALKINMA HEM DE İHTİSASLAŞMA ANLAMINDA TÜRKİYE YÜKSEKÖĞRETİMİNİN YÖNÜNÜ ÇİZİYOR"
         İftar yemeği sonrası bir konuşma yapan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ramazan ayının bereket ve kardeşlik ayı olduğunu belirterek kardeşliği, birlik ve beraberliği bu iftar programında olduğu gibi gelecek on bir aylarda da tekrarlayacaklarını ifade etti. Bugünkü iftar yemeğinde akademik personel ile bir arada olduklarını vurgulayan Rektör Karakaya, üç yıl boyunca onlarla el birliği içerisinde çok önemli merhaleler kat ettiklerini söyledi. Üç yıl içerisinde üniversitemizde çok önemli projelere imza attıklarını ve bunda sonraki dönemlerde de aynı heyecan ve başarıyla başlattıkları projeleri bitirme gayreti içinde olacaklarını dile getiren Rektör Karakaya, Türkiye ölçeğinde numune olacak projelere desteklerinden dolayı akademisyenleri tebrik etti. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya konuşmasına şöyle devam etti: “Üniversitemiz bir aile bilinci içerisinde projelerine odaklanmış durumda. Hem bölgesel kalkınma hem de ihtisaslaşma anlamında üniversitemiz Türkiye Yükseköğretiminin yönünü çizmekte, kalite ile Türkiye üniversitelerine model olmaktadır. Biz hem bölgenin, hem ülkenin hem de dünyanın yetişmiş insan profiline talibiz. Bugün olduğu gibi önümüzdeki eğitim öğretim dönemlerinde kalite bilincini daha da artırarak Türkiye’nin ihtiyaç hissettiği yetişmiş insanı hazırlamak üzere görevdeyiz, görevde olacağız.”
         4. Geleneksel İftar Yemeği davetine icabet eden Kırşehir Valisi İbrahim Akın ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile akademik personel ve ailelerine teşekkür eden Rektör Karakaya, ülkemizde birlik ve beraberliğin devam etmesi temennisinde bulundu.
BAŞKAN BAHÇECİ: “HER GEÇEN GÜN HIZLA BÜYÜYEN VE GELİŞEN BİR ÜNİVERSİTEYE SAHİBİZ”
         Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın konuşmasının ardından Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci söz aldı. Başkan Bahçeci konuşmasında, Rektör Karakaya’ya böyle bir iftar programı düzenlediği için teşekkür ederek Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin Kırşehir için çok önemli olduğunu söyledi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin Kırşehirlilerin kurduğu en büyük rüya olduğunu belirten Başkan Bahçeci, Kırşehir halkının bu hayalinin 2006 yılında gerçek olduğunu belirterek hayalin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci konuşmasına şöyle devam etti: “Her geçen gün büyüyen üniversitemiz; aynı zamanda kalitesini de artırarak ülkemizde yaptığı bilimsel çalışmalara katkı sağlayan, üretimi destekleyen, istihdama katkı sunan bir kurum olma anlamında emin adımlarla yoluna devam etmektedir.”
         Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin gelişip büyümesinin hem bölge hem de Kırşehir için önemli olduğuna değinen Başkan Bahçeci, bu anlamda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'ne her türlü desteği verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini kaydetti.
VALİ AKIN: “ÜNİVERSİTEMİZ YAPTIĞI PEK ÇOK YATIRIMLA FİZİKİ YAPISINI, AKADEMİK VE TEKNİK KADROSUNU GÜÇLENDİREREK KALİTE VE EĞİTİMİN ÖNCÜSÜ OLMAKTADIR”
         Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin konuşmasının ardından bir konuşma da Kırşehir Valisi İbrahim Akın yaptı. Vali Akın konuşmasında, Ramazan ayının feyz ve bereketini birlikte paylaşmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek herkesin Ramazan ayını kutladı. Üniversitelerin ilim ve irfan yuvası olduğunu kaydeden Vali İbrahim Akın, üniversitelerin bulunduğu şehirlerin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimi açısından önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Eğitimde marka kent olan Kırşehir’i daha iyi bir seviyeye taşıyacak olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin yaptığı pek çok yatırımla fiziki yapısını, akademik ve teknik kadrosunu güçlendirerek kalite ve eğitimin öncüsü olacağına inandığını söyleyen Vali İbrahim Akın, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'ne desteklerinin her zaman devam edeceğini sözlerine ekledi.
         4. Geleneksel iftar buluşması yapılan yemek duası ile sona erdi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı