AEÜ'de Önemli Protokol İmzalandı!

Ankara Üniversitesi ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi arasında protokol imzalandı

Kırşehir Haberleri 14 Haziran 2018 19:13
AEÜ'de Önemli Protokol İmzalandı!
-A +A

         Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi akademik personeli ve öğrencilerinin akademik gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan arasında üniversite kütüphanelerinden karşılıklı yararlanma konusunda protokol imzalandı. 1 Haziran 2018 tarihinden 31 Mayıs 2021 tarihine kadar geçerli olacak protokol sayesinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi akademisyenleri ile öğrencileri Ankara Üniversitesi Kütüphanesi ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kütüphanesi'nden yararlanabilecekken Ankara Üniversitesi ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi kütüphanesinden faydalanabilecekler.
         Üniversitelerin ortak amaçlarının yetişmiş insan olduğuna her fırsatta değinen Rektör Karakaya, yapılan protokol ile üniversitelerin bilgi birikiminden akademisyenler ve öğrencilerin karşılıklı faydalanarak kendilerini akademik anlamda geliştireceklerini belirtti. Ülkemizdeki üniversitelerin birbirleri ile iş birliği içinde olmalarının ülkenin ilerlemesi anlamında önemli olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Vatan Karakaya, imzalanan protokolün ülkenin yetişmiş insan profili ihtiyacına katkısı olacağını kaydetti. “Ülkelerin bilim, kültür, sanat, ekonomi, spor gibi alanlarda ilerlemeleri için üniversitelerin iş birliği içinde olmaları önemlidir.” diyen Rektör Karakaya, eğitimde kaliteyi artırarak alanlarında uzman bireyler yetiştirmenin her üniversitenin en önemli görevi olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Vatan Karakaya üniversitelerin sadece kendi bünyelerindeki akademik birimlerden faydalanmalarından ziyade diğer üniversitelerin akademik birimleri ile de iş birliği içinde olmasının önemini vurgulayarak  üniversiteler ile iş birliklerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.
 
 
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1. Soru

1. Soru

11:44 19 Nisan 2019
Soru 4:

Soru 4:

09:02 19 Nisan 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı