SICAK HABER

AEÜ'den 15 Temmuz'da Birlik ve Beraberlik Mesajı!

15 Temmuz darbe girişiminin 2. yıldönümünde binlerce vatandaş, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Yürüyüşüne katıldı.

Kırşehir Haberleri 16 Temmuz 2018 19:11
AEÜ'den 15 Temmuz'da Birlik ve Beraberlik Mesajı!
-A +A

         15 Temmuz darbe girişiminin 2. yıldönümünde binlerce vatandaş, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Yürüyüşüne katıldı. 15 Temmuz günü Askerlik Şubesi önünden başlayan yürüyüşe il protokolü ile birlikte Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitemizin akademik ve idari personeli ile binlerce vatandaş katıldı.
         Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın çağrısı ile yürüyüşe katılan ve hep bir ağızdan terörü lanetleyen üniversite personeli, vatanına sahip çıkan, milli değerlerini koruyan, ay yıldızlı bayrağının altında tek millet ve tek vatan inancıyla ülkesinin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yılında yine meydanları dolduran coşkulu kalabalık ile birlikte teröre lanet sloganları atan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi personeli, devletinin ve milletinin yanında olduğunu gösterdi.
         Askerlik Şubesi önünden başlayarak Cacabey Meydanına ulaşan kortej, Mehteran Takımı ile birlikte yürüdü. Alanda toplanan binlerce vatandaş 15 Temmuz gecesi vatanını korumak için canını veren şehtilerimiz için saygı duruşunda bulunarak hep bir ağızdan coşku ile İstiklal Marşımızı okudu. Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunan anma programında protokol konuşmaları yapıldı. Protokol konuşmalarının ardından şiirler okunarak Mehteran Takımının gösterisi sunuldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ekrana yansıtılmasının ardından sabahın ilk saatlerine kadar demokrasi tutuldu ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı