SICAK HABER

AEÜ Tıp Fakültesinde Her Geçen Gün Yeni Bir Yere Geliyor!

AEÜ Tıp fakültesinde Taş Kırma ü

Kırşehir Haberleri 29 Kasım 2014 10:09
AEÜ Tıp Fakültesinde Her Geçen Gün Yeni Bir Yere Geliyor!
-A +A

Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Üroloji Anabilim Dalı bünyesinde oluşturulan Taş Kırma Ünitesi’nin açılışı yapıldığı belirtildi.
Açılış 27 Kasım 2014 tarihinde Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güray Erener, Genel Sekreter Dr. Ercan Soydan, Genel Koordinatör Doç. Dr. Özkan Görgülü, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Karabulut, Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Mehmet Öncel’in katılımları ile gerçekleştirildiği ifade edildi.
Açılışta konuşma yapan Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Karabulut, Taş Kırma Ünitesi’nin Ahi Evran Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) altyapı desteği kapsamında ve Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği’nin ortak çalışmasıyla oluşturulduğunu belirtti. Daha sonra konuşan Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Mehmet Öncel yapılan çalışmalardan bahsederek amaçlarının Kırşehir halkına hakkaniyetle ulaşılabilir ve çağdaş bir sağlık sistemi sunmak olduğunu ifade etti. Rektör Prof. Dr. Kudret Saylam ise “Biz üniversite olarak Sağlık Bakanlığımız ile 2012 yılında yaptığımız bir protokol çerçevesinde hastaneyi ortak kullanıyoruz. Dolayısıyla Ahi Evran Üniversitesi olarak eğitim ve araştırma çalışmalarımızı sürdürürken bir taraftan da hastanelerin asli görevi olan tedavi konusuna da ağırlık vererek çalışmalarımıza devam ediyoruz.” Şeklinde ifadelerde bulunduğu belirtildi.

Kaynak : www.kirsehirhaber365.com

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20Kas%C4%B1m%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı