AEÜ'ye En Önemli Bölüm Açılacak!

Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünün 60 öğrenci alımı YÖK tarafından onaylandı

Kırşehir Haberleri 2 Haziran 2018 20:07
AEÜ'ye En Önemli Bölüm Açılacak!
-A +A

         Tüm birimleriyle Türkiye’de Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazanan ilk ve tek üniversite olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, açtığı yeni bölümlerle de gücüne güç katmaya devam ediyor. Göreve geldiği günden bu yana Mühendislik-Mimarlık Fakültesi'nin şehir ve üniversite için çok önemli olduğunu ifade eden Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, bir yıl içerisinde öğrencisi bulunmayan Mühendislik-Mimarlık Fakültesinde 4 bölüm açarak öğrenci sayısını 270’e ulaştırmanın sevincini tüm Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi mensupları ve Kırşehirliler ile paylaşıyor.
         Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın yoğun girişimleri sonucunda dünyada en çok tercih edilen bölümlerden biri olan Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünün 60 öğrenci alımı YÖK tarafından onaylandı.
         Konu ile ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, 3 yıl içerisinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'ni bölgenin parlayan bir yıldızı haline getirdiklerini ifade etti. Bölgede birçok üniversitenin Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin çalışmalarını yakından takip edip örnek aldığını kaydeden Rektör Karakaya, “Yapmak istediğimiz çok sayıda projeyi hayata geçirdik. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
         Rektör Karakaya, üniversitelerde mühendislik ve mimarlık fakültelerinin çok önemli olduğu bilincinden hareketle yola çıktığını belirterek, ilk olarak kurulmuş ancak öğrencisi bulunmayan bu fakülteye akademik personel alımını gerçekleştirdiğini ve sonrasında öğrenci alımının sağlandığını söyledi. Rektör Karakaya göreve geldiği günden bu yana Kırşehirlilerin kendisine en çok sorduğu sorulardan biri olan Tıp Fakültesi ve Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ne zaman öğrenci alacak sorusunun yanıtını çok kısa sürede bu iki fakülteye de öğrenci alarak verdi.
         Kırşehir’in çok daha fazlasını hak ettiğini anlatan Rektör Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin son üç yıl içerisinde fiziki anlamda yüzde 450 oranında büyüdüğüne de dikkat çekerek her işin yeni bir başlangıç getirdiğini ve daha yapacak çok işleri olduğunu sözlerine ekledi. 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı