Afet Bilinci Eğitimi Veriliyor

Kırşehir Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından organize edilen “Afetlere Hazır Türkiye” için eğitim çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Kırşehir Haberleri 5 Nisan 2018 09:39
Afet Bilinci Eğitimi Veriliyor
-A +A

  Kırşehir Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından organize edilen “Afetlere Hazır Türkiye” için eğitim çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
               Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında; doğal ve insan kaynaklı afetlere karşı birey, kurumlar ve toplum olarak hazırlanabilmemiz için Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Eğitim Salonu'nda, Ahi Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Sivil Savunma Derneği (SİSAD) üye ve gönüllülerine Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi. 
Eğitimlerde Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün tanıtımı ve görevleri, afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için yapılması gereken planlamalar esas alınarak verilen eğitimde; yapısal ve yapısal olmayan riskler, bunları azaltmanın yolları, ilk 72 saat için ihtiyaç duyulan afet çantası hazırlamanın önemi, yangın riskine karşı alınacak önlemler vb. konuları ele alındı. Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise eğitimler hakkında detaylı bilgiler aktarıldı. Proje ile ilgili olarak da bilgiler aktaran Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü şunları kaydetti:                  “Afete Hazır Türkiye Projesi ile; Bireyden başlayarak toplumun tüm kesimine, afetlerin ilk 72 saatine hazırlıklı olmaları için afete hazırlık kültürünü kazandırmak, bireylerde farkındalık yaratmak,   bireylerle yaşadıkları mekânlarda alabilecekleri temel önlemleri paylaşmak, bireylerin afetlerde doğru davranış şekillerini öğrenmelerini ve uygulamalarını sağlamak, afet ve acil durum planlarının yapılmasına yönelik bilgilendirme yaparak, alınabilecek temel önlemleri paylaşmak, bireylerin afet eğitimi alabileceği mekânları yaygınlaştırmak ve kolay ulaşabilecekleri altyapıları kurmak, ülke genelinde çeşitli kanallarla verilen afet eğitimlerini standart hale getirmek, uluslararası organizasyonlar tarafından gerçekleştirilen çalışmalardan da yararlanmak ve yeterli bilgi, tecrübeye sahip akredite olmuş eğitim yollarının oluşturulması amaçlanmaktadır.” 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20Mart%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı