Afrin'e Neden Maaş Bağışlanmıyor?

Çınar Kırşehir'in önerisine milletvekili ve belediye başkanlarından açıklama gelmedi.

Kırşehir Haberleri 12 Mart 2018 19:12
Afrin'e Neden Maaş Bağışlanmıyor?
-A +A

        Zeytin Dalı Harekatı tüm hızıyla devam ederken yurt genelinde destekler çığ gibi büyüyor. Kırşehir Valiliği tarafından başlatılan “Afrin Kahramanlarına Kurban Bağışı Kampanyası"na vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Kampanyaya bağışlanan binin üzerindeki kurbanlardan ilk etapta 550’si Mehmetçiklerimize gönderilmek üzere dualarla kesildi. Çınar Kırşehir Gazetesi'nin, "Hodri Meydan" başlığı ile yaptığı, "Milletvekilleri ve belediye başkanları, birer maaşını Mehmetçik Vakfı'na bağışlasınlar" çağrısına ise bugüne kadar olumlu veya olumsuz cevap gelmedi.
         Çınar Kırşehir Gazetesi, geçen hafta içerisinde, ülke genelindeki 550 milletvekili ve bin 51 belediye başkanının birer maaşlarını Mehmetçik Vakfı'na bağışlamaları çağrısında bulundu. Vatandaşlar da, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Zeytin Dalı Harekatı'nda başarılı olması için yurt genelinde başlatılan desteklere, 550 milletvekili ile bin 51 belediye başkanının da birer maaşlarını Mehmetçik Vakfı'na bağışlamaya davet ettiler. Bu kampanyanın Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya ile birlikte Kırşehir'deki il, ilçe ve belde belediye başkanları tarafından başlatılması çağrısına rağmen, bugün itibariyle kimseden ses çıkmadı.
         Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nün Afrin'deki Mehmetçik için kurban bağışı kabul etmeye başlaması ve ilk etapta bine yakın kurban bağışının yapılması üzerine vatandaşlar yaptıkları açıklamada, "Afrin'de ve sınır boylarında soğuk havada mücadele eden askerlerimiz, terör yuvalarını dağıtmak için cesur bir şekilde çarpışmaktadır. Türk ordusunun başarıları bizleri gururlandırıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü 'Zeytin Dalı' harekatına katılan askerlere Türkiye'nin 81 ilinden destek yağıyor. Herkes gücü oranında destek oluyor. Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçik'e çorap, eldiven, bere ve atkı ören olduğu gibi, hayvanını bağışlayan, içilen çayın parasını veren, işyerinin günlük kazancını Mehmetçik Vakfı'na bağışlayanlar bulunmaktadır. Öğrencilerimiz harçlıklarını göndermektedir. Bizler de her koşulda destek vermeye çalışıyoruz. Kırşehir'de açılan kampanya ile bağışlanan kurban sayısı bini geçti. Kırşehirliler olarak bir önerimiz olacak. Şu anda 550 milletvekilinden görev yapanlar ile bin 51 belediye başkanını birer maaşlarını Mehmetçik Vakfı'na bağışlamaya davet ediyoruz" dediler.
 
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/13%20ARALIK%20PER%C5%9EEMBE-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı