SICAK HABER

Afrin Şehitleri Anısına Fidan Dikimi

Mucur Çamlığı'na 5 bin sedir ve çam ağacı dikildi

Kırşehir Haberleri 2 Nisan 2018 19:10
Afrin Şehitleri Anısına Fidan Dikimi
-A +A

         Mucur Kaymakamlığı tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin’de düzenlediği Zeytin Dalı Operasyonu'na katılan güvenlik güçlerinin kahramanlığına ithafen organize edilen fidan dikme programında binlerce fidan toprakla buluştu.
         Geçen Cumartesi günü "Zeytin Dalı Harekâtı Hatıra Ormanı"nın kurulduğu Mucur-Kırşehir Yolu üzerinde bulunan alandaki ağaç dikme törenine Kırşehir Milletvekili Mikail Aslan, Mucur Kaymakamı Kaya Çelik ve Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin başta olmak üzere Kırşehir'den ve Mucur'dan daire amirleri, bürokratlar, siyasi partiler ve sivil toplum örgüt temsilcileri ile üniversite ve lise öğrencileri katıldı. Mucur eski Belediye Başkanlarından rahmetli Ali Rıza Şanal tarafından kurulan ve orman halini alan Mucur Çamlığı'nın alt kısmında bulunan 10 dönümden fazla bir alana 2 bin 500 sedir ağacı dikilirken, yolun kenarında da 2 bin 500 karaçam ağacı dikildi.
         Mucur Kaymakamı Kaya Çelik'in başlatmış olduğu ağaç dikme projesine tüm kurumlar, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, siyasiler ve vatandaşların iştirak etmesi anlamlı bulundu. Isparta ve Kırşehir'den temin edilen ağaçlar Mucur Belediyesi araçlarıyla getirilmiş, Mucur Garnizon Komutanlığı'nda görevli askerler büyük katkı sağladılar.
 
 
 

 
 

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Altan dural hollanda

23:36 2 Nisan 2018

Tesekkurler biraz mucurumuz yesilensin
1000
Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı