SICAK HABER

Ahi Evran Üniversitesi Hijyen Ünitesinin Açılışı Yapıldı!

Binlerce öğrenci ve personele yemek hizmeti verilen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi yemekhanesinde daha temiz ve daha hijyenik yemek hizmeti için atılımlarda bulunuldu.

İlçeler 19 Ağustos 2018 14:01
Ahi Evran Üniversitesi Hijyen Ünitesinin Açılışı Yapıldı!
-A +A

Binlerce öğrenci ve personele yemek hizmeti verilen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi yemekhanesinde daha temiz ve daha hijyenik yemek hizmeti için atılımlarda bulunuldu. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan yemekhanede kurulan Hijyen Ünitesinin açılışı yapıldı. SKS Daire Başkanlığı Yemekhanesinde gerçekleşen açılış törenine Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Prof. Dr. Mustafa Kurt ve Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük katıldı.
 “MUTFAĞIMIZ DA BİR MEKTEPTİR”
Yemeklerin hijyenik ve sağlıklı bir ortamda personel ve öğrenciye sunulmasının amaçlandığı hijyen ünitesinde, yemek üretimi yapan personel dahil olmak üzere dışarıdan gelen herkesin dezenfekte olması sağlanıyor. Yemekhanelere mikrobun girmesinin engellendiği ünitede hem içeride görev yapan hem de dışarıdan gelen personelin dezenfekte olması sağlanarak kirliliğin önüne geçildi. Sağlık ve hijyen konusuna hassasiyetle yaklaşılan açılış töreninde bir konuşma yapan Rektör Karakaya, insanın öneminden bahsederek insanın kendileri için kıymetli olduğunu söyledi. Görev itibariyle kendilerinin hizmet eden makamlarda olduklarını ve öğrencilere hizmet ettiklerini dile getiren Prof. Dr. Vatan Karakaya, sözlerine şöyle devam etti: “Öğrencilere verdiğimiz eğitimle onlara hayata nasıl tutunacaklarını öğreteceğiz. Mutfağımız da bir mekteptir, aşçının şefkatiyle yaptığı yemekten çocuk zevk alır. Hepimiz el birliği içinde bir ekip olarak çalışıyoruz ve hepinizi emeklerinizden dolayı tebrik ediyorum.” Temizlik ve hijyene eğitim kurumlarında daha çok dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. Vatan Karakaya, hijyen ünitesinden ilk olarak kendisi geçerek tüm personelin bu kurala özen göstereceğine inandığını sözlerine ekledi.
MAVİ BEYAZ TERLİK UYGULAMASI YAPILIYOR
Açılış töreninin ardından Rektör Karakaya, ekibi ve açılış töreninde bulunan tüm konuklar hijyen ünitesinden geçerek yemeklerin pişirildiği alanda incelemelerde bulundular. Yemekhanenin tüm ünitelerini gezen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, SKS Daire Başkanı Öğr. Gör. Süleyman Çelik’ten yemeklerin pişirildiği alandan pastane ürünlerinin çıktığı alana kadar tüm birimlerin çalışma sistemleri ve personeli hakkında detaylı bilgiler aldı. Yemekhanelerde hijyenin en önemli unsur olduğunu söyleyen Çelik, yemeklerin pişirildiği alanlar ile onun dışındaki alanlarda farklı terlik giyme uygulaması yapıldığını anlattı. Transfer süreçlerinde de hijyen konusuna özen gösterdiklerini anlatan Öğr. Gör. Süleyman Çelik, hijyeni yemekhanenin tüm birimlerinde uygulamaya koyduklarını ifade etti.
REKTÖR KARAKAYA HER YERDE ÖĞRENCİYLE BİRLİKTE
Yemekhane açılışından sonra Bab-ı Ahi Pastanesine geçerek burada bir süre sohbet eden Rektör Karakaya ve beraberindekiler, diplomalarını almaya gelen mezun öğrencilerle karşılaştılar. Rektör Karakaya, mezun öğrencilerin diplomalarını bizzat kendisi vererek öğrencilere bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/26%20Nisan%20Cuma-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı