AHİKA, Nevşehir’de Toplandı!

Toplantının ardından emekli olan Kırşehir Valisi Necati Şentürk’e Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu adına bir hediye takdim edildi

Kırşehir Haberleri 30 Mart 2018 19:11
AHİKA, Nevşehir’de Toplandı!
-A +A

        Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) Yönetim Kurulu’nun 2018 Yılı Mart ayı toplantısı Nevşehir’de yapıldı. Toplantıda emekli olan Kırşehir Valisi Necati Şentürk’e Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu adına hediye takdim edildi.

         Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de bulunan Merkez Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda yapıldı. Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz başkanlığındaki toplantı Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri Valilerinin yanı sıra Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Bekir Varol’un katılımıyla gerçekleştirildi.

         Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Toplantımız, bir önceki Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesiyle başlayacaktır. Geçtiğimiz ay öne çıkan Ajans faaliyetlerinin başında; 12-16 Şubat tarihleri arasında On Birinci Kalkınma Planının hazırlıkları kapsamında tüm illerimizde 3’er tane olmak üzere toplam 15 toplantı düzenlenmiş olması gelmektedir. Ayrıca, 2017 Yılı Mali Destek Programları kapsamında başvurular 16 Mart 2018 tarihi itibariyle sona ermiş; Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında 171 adet, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında 76 adet olmak üzere toplam 247 adet proje başvurusu alınmıştır. Geçen hafta ise, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Eşref Fakıbaba’nın katılımları ile Niğde ilinde Körfez Ülkeleri Tarım ve Hayvancılık İş Forumu düzenlenmiştir. Aksaray OSB’de gerçekleştirilmekte olan Endüstriyel Simbiyoz çalışması kapsamında ildeki paydaş kurumlarla toplantılar gerçekleştirilmiş, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile işbirliğinde ise Sağlık Turizmi Çalıştayı düzenlenmiştir. Yine geride bıraktığımız ay içerisinde; 102 adet kurum ve kuruluşa başta Ajans, KOSGEB ve Ekonomi Bakanlığı destekleri olmak üzere devlet destekleri hususunda bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti verilmiştir. Bugünkü toplantı da ayrıca;  2017 Yılı Bütçe Uygulama Sonuçları, 2018 Yılı Fizibilite Desteği konusu,  Yöresel Ürünler Fuarına (YÖREX) katılım konusu Yönetim Kurulumuz tarafından görüşülecektir. Toplantımız diğer konuların görüşmesiyle sona erecektir.”
        Toplantının ardından emekli olan Kırşehir Valisi Necati Şentürk’e Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu adına bir hediye takdim edildi.


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı