Ahilik Haftası Çalıştayı Start Alıyor!

Kırşehir'deki sivil toplum kuruluşları ile memur sendikalarının temsilcileri çalıştaya katılacak

Kırşehir Haberleri 28 Nisan 2018 19:14
Ahilik Haftası Çalıştayı Start Alıyor!
-A +A

        AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, 17-24 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan 31. Ahilik Kültürü Haftası etkinliklerinin planlanması için sivil toplum kuruluşu ve memur sendikaları temsilcilerinin katılımıyla 30 Nisan Pazartesi günü çalıştay düzenleneceğini açıkladı.
         Milletvekili Arslan yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: "Bilindiği gibi Ahilik Haftası Etkinlikleri her yıl Eylül ayında merkezi Kırşehir olmak üzere tüm yurtta kutlanmaktadır. 32 mesleğin Piri, Anadolu Türk İslam Kültürünün öncüsü ve daha önemlisi Sivil İrade ve İnisiyatifin sözcüsü Ahi Evran-ı Veli Hazretlerinin daha iyi tanıtılmasına, anlaşılmasına ve emanetinin yaşatılmasına vesile olacak olan bu etkinliklerin Kırşehir merkezli yapılıyor olması ayrı bir öneme sahiptir.
          Bu yıl 17-24 Eylül tarihleri arasında 31'incisi gerçekleştirilecek olan Ahilik Haftası etkinliklerinin planlama arifesinde tüm sivil toplum kuruluşlarımızın ve memur sendikalarımızın katılımı ile bir Çalıştay düzenlenecektir.
          2017 yılına kadar hafta etkinliklerinin tamamı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde kurulu olan Merkez Yürütme Kurulu tarafından programlanmaktadır. İlk defa 2017 yılında bir yönetmelik değişikliği ile bu programların planlanması ve bütçelendirilmesi yerele devredildi. Bu itibarla 2017 yılı Ahilik Haftası Kırşehir’deki tüm kesimlere hitap edecek tarzda planlandı ve uygulandı. Gerek davet edilen sanatçılar gerekse diğer kültürel etkinlikler önceki yıllara oranla daha fazla ilgi gördü. Sanat etkinliklerinin Cacabey Meydanı’nda, kültür etkinliklerinin Ahi Külliyesi Meydanı’nda, spor etkinliklerinin Ahi Stadyumu’nda ve bilimsel etkinliklerin de Ahi Evran Üniversitesi bünyesinde planlanmış olması hafta boyunca etkinliklerin derli toplu gerçekleşmesini sağladı.
          Bu yıl ve önümüzdeki yıllarda yapacağımız Ahilik Haftası’na ilgi ve katılımı daha da artırmak, hafta içindeki programlara esnaf kuruluşlarımızı ve sivil kanaat önderlerini etkin biçimde katmak ve tüm şehri kuşatan bir Ahilik Haftası Programı oluşturabilmek amacı ile ildeki Sivil toplum örgütlerinin, sendikaların, kanaat önderliklerinin katılımı ile bir Ahilik Haftası Çalıştayı düzenlenecektir. 30 Nisan Pazartesi günü Ahi Evran Üniversitesi Yunus Emre Salonu’nda icra edeceğimiz Çalıştayın Kırşehir’imize hayırlar getirmesini temenni ederiz."
 

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı